Neler yeni

Ahtapot Sayı Birleştirme (1-27)

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
:12llorar:bu etkinlik için benim çocuklarımın epey çalışması gerek
Z.Zerrin Çiftçi öğretmenim; zaten bu çalışmalar ileri düzeyde. 68-72 ay ve üzerindeki çocuklar için çok daha uygun. Tabii çevresel özellikleri de göz ardı etmemek gerek. Bazı çocuklar bunun üzerindeki alıştırmaları bile yapabiliyorlar.:12:

Z.Zerrin Çiftçi

Kayıtlı Üye
evet hocam malesef seviyemiz biraz düşük bu tür etkinliklere daha ağırlık veriyorum bu sene grubum da 25 kişi hepsine yetişmem biraz zor oluyor

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
evet hocam malesef seviyemiz biraz düşük bu tür etkinliklere daha ağırlık veriyorum bu sene grubum da 25 kişi hepsine yetişmem biraz zor oluyor
Öğretmenim; her gün güne başlarken ''sayma saati'' planı oluşturun. Her gün farklı bir çocuktan (günün nöbetçi çocuğu ya da başkanı) sayma yapabileceği ilginç nesneler getirsin. Böylece zaman kaybı olmadan her çocuğa ayda bir sıra gelecek, günlük etkinlikleriniz aksamadan kimin ne kadar sayma becerisi yapabildiğini gözleyebilecek, bir sonraki ay gelişmesini daha rahat görebileceksiniz.

Bu çalışmaya başlamak için önce velilere bir istek haber mektubu gönderin. Evde de aynı cinsten nesneleri bulup saymasını istesinler.:)

Sonra sayı ile nesne eşleştirme oyunları oynayabilirsiniz.

Neleri sayabiliriz?

-Çengelli iğne sayılabilir mi?

-Ya balık kraker?

-Bakalım kaç tane topumuz var?

-legolarımız kaç tane? :42bebes:

denizada

Yeni Üye
Geçen sene çocuklarla tuz seramiği hamurlarını (eskimiş,bayatlamış hamurları) pasta kalıplarıyla şekilleri çıkardık, fırında pişirdik,soğuduktan sonra da boyadık.Bunlarla sık sık çocuklarla sayı çalışması yaptık.3 tane yeşil çiçek ,6 tane pembe kalp,7 tane mavi ağaç,vb verir misin gibi.Hatırlattığınız için tekrar teşekkür ederim Emel Öğretmenim,bu sene yeni gelen çocuklarımız var onlar için tekrar bunu uygulayacağım,''sayı saati'' ni yarın ki planıma hemen alıyorum :)

denizada

Yeni Üye
Ahtapotları ben birleştirdim,boyadım,yazada avlarım Emine Öğretmenim:)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos