Neler yeni

Anasınıfı Renk Grafiği Örneği (Kalıplı)

Musa BAL

Yeni Üye
Anasınıfı Renkler Grafiği
Anaokulu Renk Grafikleri Kalıplarıyla
Değişik Renk Grafiği
Kalemli Renk Grafiği Kalıplı

Bu renk grafiği anasınıfında renk kavramının daha kolay öğretilmesi amacıyla hazırlanmıştır. Okul öncesi eğitim kurumlarında öğrettiğimiz renkler ana renkler ve ara renkler olarak ayrılmaktadır. öncelikle ana renkleri öğretiriz. Arkasından ara renkleri öğretiriz. Ara renkler de ana renklerden bazılarının karışımı olduğu için renk grafiğinin şekilsel görüntüsü de önem arz eder.

Aşağıdaki renk grafiği dairesel ve belli bir düzende hazırlanmıştır. Mesela mavi ve sarı renklerin karışımından yeşil renk ortaya çıkmaktadır. Renk grafiğimizdeki dizilim de bu mantığa uygun olarak sıralanmış, mavi kalem ile sarı kalem arasına yeşil kalem koyulmuştur.

Bu sistemde okul öncesi eğitim kurumlarında ana renkler ve ara renkler daha kolay öğretilebilir. Ayrıca altta renk grafiğini daha kolay hazırlayabilmeniz için kalıplar da verilmiştir.

Renk grafiğinin hazırlanmış hali:

Bunlar ise renk grafiğinin kalıpları. Öneri: Belirtilen renkte kartonları A4 ebatında kesip yazıcıya koyun ve yazdırın. Çizgilerin üzerinden kalemle geçmekte fayda vardır.

//onceokuloncesi.com/okuloncesi/renk_grafigi_kalibi_1.jpg

//onceokuloncesi.com/okuloncesi/renk_grafigi_kalibi_2.jpg

//onceokuloncesi.com/okuloncesi/renk_grafigi_kalibi_3.jpg
//onceokuloncesi.com/okuloncesi/renk_grafigi_kalibi_4.jpg

//onceokuloncesi.com/okuloncesi/renk_grafigi_kalibi_5.jpg

//onceokuloncesi.com/okuloncesi/renk_grafigi_kalibi_6.jpg

Renk Grafiğinin Son Hali

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Kişiler belirli çizgiler içinde giderler. :) Şöyle bir geçmiş grafiklerime baktığımda hep aynı çizgilerde kalmışım.

Bu yıl grafiklerde bir farklılık, bir değişiklik yok mu?

Musa BAL

Yeni Üye
kullanışlılık bakımından çok işlevsel olduğu için değiştirme gereği duymadım hocam :)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos