Neler yeni

Boldacı İlköğretim Okulu Anasınıfı Sergisi 2009-2010

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Çocuklarınızın emeklerine sağlık. Biraz yapıcı eleştiride bulunmak istiyorum.

Sergideki eserlerin hepsi birbirinin aynısı gibi görünüyor. Siz bütün çocukların eserlerini ayırım yapmadan sergilemeyi amaçlamışsınız. Sizi anlıyorum. Ancak bu durumda da aynı türden eserleri veli kıyaslama yapabiliyor.

Ben sanat etkinliğinde yapılandırılmış bir etkinlik kullanacaksam; çocuklara hiç birimizin birbirimize benzemediğini, eserlerimizin de birbirinden farklı olması gerektiğini söylüyorum. Çocuk özgün düşüncesini de yansıttığında ortaya yaratıcılıkları çıkıyor.

Resim sergilerinde her eserden bir tane ve her çocuğa ait eşit sayıda eseri sergilemenizi öneririm. Yine de sergi alanınızda boşluk varsa projelerle tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca çok eser, sergiyi gezenlerin de gözlerini yoracaktır.

Eserleri konularına göre gruplandırmanızı da önereceğim. Böylece bir bütünlük oluyor.

Başarılarınızın devamını dilerim. :)

Yapıcı eleştirinizi dikkate alcağım Emel Öğretmenim.......
Ben teşekkür ediyorum......:)

Kevser

Yeni Üye
Güzel çalışmalarınız için minik elleri ve sizi tebrik ediyorum.Paylaşımınız için teşekkürler.

Çocuklarınızın emeklerine sağlık. Biraz yapıcı eleştiride bulunmak istiyorum.

Sergideki eserlerin hepsi birbirinin aynısı gibi görünüyor. Siz bütün çocukların eserlerini ayırım yapmadan sergilemeyi amaçlamışsınız. Sizi anlıyorum. Ancak bu durumda da aynı türden eserleri veli kıyaslama yapabiliyor.

Ben sanat etkinliğinde yapılandırılmış bir etkinlik kullanacaksam; çocuklara hiç birimizin birbirimize benzemediğini, eserlerimizin de birbirinden farklı olması gerektiğini söylüyorum. Çocuk özgün düşüncesini de yansıttığında ortaya yaratıcılıkları çıkıyor.

Resim sergilerinde her eserden bir tane ve her çocuğa ait eşit sayıda eseri sergilemenizi öneririm. Yine de sergi alanınızda boşluk varsa projelerle tamamlayabilirsiniz.

Ayrıca çok eser, sergiyi gezenlerin de gözlerini yoracaktır.

Eserleri konularına göre gruplandırmanızı da önereceğim. Böylece bir bütünlük oluyor.

Başarılarınızın devamını dilerim. :)
Resimleri incelerken aynı duyguları hissetmiş yazıp yazmamak konusunda kararsız kalmıştım.Çok güzel ifade etmişsiniz.

Kübra Öğretmenim sizin ve miniklerinizin ellerinize sağlık.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos