Neler yeni

Duvarımız Deniz Altı :)

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
öğretmenim bu bizim koridorumuz..

sınıfınıza masa almayı düşünüyormuşsunuz bunun tercihini sınıfınızın şekline göre yapın derim küçük yada büyüklüğüne göre ayarların.. bizim sınıflarımız büyük olduğu için ben geçen yıl modüler olan yanyana geldiğinde daire şeklini alan masalardan istemiştim olmadı dikdörtgen geldi onlarıda okuma yazma etkinliğinde yanyana getirip büyük bir masa oluşturuyorum sanat etkinlikleri yaparken ayırıyorum bu şekildede kullanışlı oluyor..

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
çok güzel olmuş ellerinize sağlık bende bu sene sınıfımı boyatacağım eski rengi sarı ve yeşildi şimdi pembe yapmak istiyrum bide masa ve sandalye almamız derekiyor nasıl bişey alsak arkadaşlar fikir verebilirmisiniz yuvarlak masamı kara masamı daha ii olur
ecrin58 öğretmenim; Hacer öğretmenimin yorumuna katılıyorum. Sınıfınız küçükse plastik kare masaları tercih etmenizi öneririm. Bunlar oyun oynanacağı zaman bir köşeye taşınıp üst üste de çocuklar tarafından taşınıp konabilmeye çok elverişliler. Ayrıca silinmesi, hijyeninin sağlanması da kolay oluyor.

Mekan büyükse; yeni programa uygun ''öğrenme merkezleri'' (köşeler) düzenlemeniz çok daha uygun olacağı için masalarınızı da işlevsel ve mekana uyarlamalı seçmeniz yerinde olacaktır.

renk seçiminde ise; bazı renklerin enerji, bazılarının dinlenme-sakinlik bazılarının ise gerginliğe neden olacağını unutmayın, derim. çocuklar zaten yeterince enerji dolular.

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
ecrin58 öğretmenim; Hacer öğretmenimin yorumuna katılıyorum. Sınıfınız küçükse plastik kare masaları tercih etmenizi öneririm. Bunlar oyun oynanacağı zaman bir köşeye taşınıp üst üste de çocuklar tarafından taşınıp konabilmeye çok elverişliler. Ayrıca silinmesi, hijyeninin sağlanması da kolay oluyor.

Mekan büyükse; yeni programa uygun ''öğrenme merkezleri'' (köşeler) düzenlemeniz çok daha uygun olacağı için masalarınızı da işlevsel ve mekana uyarlamalı seçmeniz yerinde olacaktır.

renk seçiminde ise; bazı renklerin enerji, bazılarının dinlenme-sakinlik bazılarının ise gerginliğe neden olacağını unutmayın, derim. çocuklar zaten yeterince enerji dolular.
kesinlikle emel öğretmenim

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos