Neler yeni

Geleceğin Sesleri Eylül ve Ekim Planları (EXE ve WİNRAR Olarak)

Eğitim programımızın yenilenmesinden sonra eşimle birlikte bu sene uygulamak üzere kendi planımızı yapmaya başladık. Yaptığımız planı her ay internete yükleme kararı aldık. Planımızı asıl olarak kendimize hazırladığımız için ay boyu yapılacak/izlenecek tüm etkinlik , şarkı , video parmak oyunu vb.leri de planın içine koyduk. Dolayısıyla göreve yeni başlamış ; elinde hiçbir materyal bulunmayan bir öğretmen arkadaşımızın dahi zorlanmadan kullanabileceği bir plan oldu.

Planımızın içerisinde:

Günlük Plan (Etkinlik planlarını birleştirerek günlük plan haline getirdik.)
Aylık Plan
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi
Okul başında velilere doldurtulacak formlar
Okul başında velilerin cevaplarıyla öğretmenlerin dolduracağı formlar
Her ay sonunda doldurulması gereken çizelge ve formlar
Öğrenci ve öğretmen yoklama çizelgesi

Aile Katılımı etkinlikleri
Dramatizasyon etkinlikleri
Deneyler
Kavramlar dosyası
Kurallar panosu
Okul kroki örneği
Danslar , Şarkılar , şarkı ve dansların MP3leri
Okuma Yazmaya Hazırlık etkinlikleri
Isındırıcı , Hareketli ve Dinlendirici oyunlar
Boyama sayfaları , Grup/Proje çalışmaları , Artık materyal ve bireysel 3 boyutlu sanat etkinlikleri
Sesli ve görüntülü MP3 , video ve powerpoint masallar
Bilmeceler , parmak oyunları , Şiirler , Tekerlemeler
Belirli gün ve haftalar etkinlikleri ve videoları

Ayrıca içinde Tarihi büyükler günü , istiklal marşı günü , satranç günü , aile katılımı günü , deney günü , meslekler günü , hayvanlar günü , makine , tasarım ve icatlar gününün de bulunduğu 24 maddelik araştırma ve öğrenme listesi ve bu listede işlenen konularla ilgili video , etkinlik ve oyunlar bulunmaktadır. (Araştırma öğrenme listesinin büyük kısmı müfredatta olmamasına karşın çocuklara daha fazla araştırma ve öğrenme imkanı sağlaması amacı ile yapılmıştır.)

Planın içine bunların hepsini koyunca biraz büyük oldu tabi. :)

GÜNCELLEME

1: Planlarımızın değerlendirme kısmını yeni programa uygun hale getirdik. Çocuğu değerlendirme ve çocukların planı ve günü değerlendirmesini hazırladık. Öğretmenin planı değerlendirmesi ve öğretmenin kendini değerlendirmesi kısımlarını ise sizlerin doldurması için boş bıraktık.

2: Bazı müfettişlerin günlük planı yapış biçimimizi beğenmeyip başınızı ağrıtmasını önlemek için Günlük planımızı etkinliklere bölerek Günlük etkinlik planı haline çevirdik.

3: Eylül ayında bazı arkadaşlarımızın yaşadıkları sıkıntılar sebebiyle Ekim ayı planlarımızın uzantısı .rar değil .exe olacaktır. Yani indirdiğiniz dosyaya çift tıklayıp "çıkart" düğmesini basmanız planı kurmanız için yeterli olacaktır.

4: Planları çıkarttığınızda planların kısayolları masaüstünüze otomatik olarak gelecektir. Planlara ulaşmanız kolaylaşacaktır. Masaüstüne gelecek kısayollar Günlük akış , Günlük etkinlik planı , Aylık plan , Web sitemiz.

5: Planımızın içindeki etkinliklere , videolara , mp3 ve danslara daha fazla önem vererek planımızı zenginleştirdik.

6: Planımızda sanat etkinliklerine biraz daha ağırlık vererek günde yapılacak sanat etkinliği ortalamasını 2 sanat etkinliğine çıkardık.

7: Bunun haricinde planımızda aynı Eylül ayında olduğu gibi hiçbir kitap , çalışma sayfası , araştırma yapmanıza gerek kalmadan her şeye planımız üzerinden ulaşabileceksiniz.

8: Ekim ayındaki direkt olarak D:\'ye giden yanlış linkler düzeltildi.

HIZLI KURULUM EXE OLARAK İNDİRMEK İÇİN:

oKuL öNCeSi GeLeCeĞiN SeSi: 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Günlük Planları

EXE OLARAK HATAN ALANLAR WİNRAR OLARAK İNDİRMEK İÇİN:

oKuL öNCeSi GeLeCeĞiN SeSi: 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Planları (WİNRAR OLARAK)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos