Neler yeni

okulöncesi öğretmenim fikir paylaşımı yapalım mı??

omom

Yeni Üye
arkadaşlar ben okulöncesi öğretmenliği alanında araştırma görevlisiyim. yeni çalışmalar yapmak alanıma faydalı olmak istiyorum. bu alanda yazılan makalelere baktığımda genel olarak teorik konular olduğunu gördüm. kendi araştırmalarımın daha pratik ve hayata geçirilebilir olmasını istiyorum. sınıfta karşılaştığınız sorunlar, çocuklarla ilgili merak ettiğiniz konular ve şu konunun araştırılması işime yarar dediğiniz konular varsa paylaşırsanız çok sevinirim...

sev-al

Yeni Üye
hocam ben meslekte yeniyim yaz okulu açtım 17 öğrencim var ve hepsi 4 yaş grubu.sınıfta otorite sağlamakta biraz zorlanıyorum sizce bu konuda ne yapabilirim?

omom

Yeni Üye
hocam çocukların sınıfta uyması gereken kuralları belirleyin. onların anlayabileceği şekilde anlatın çocuk kurala uymadığında nasıl bi yaptırım uygulanacağını bilsin. bi de düdük ya da ses çıkaran başka bi alet alıp çocuklara onlarla komutlar verin. mesela çocukları toplamak için düdüğü 2 kere, oturmaları için 1 ker çalabilirsiniz. ilk başta zor olacaktır ama zamanla çocuklar şartlanacaktır. aralarında anlaşmazlık çıktığında o iki çocuğu sınıfın bi köşesine gönderip sorununuzu toplantı yaparak çözün çözünce etkinliğe katılabilirsiniz deyip siz etkinliği yapmaya devam edin. böylece oyunların düzeni sağlanmış olur. ayrıca masada yapılan etkinliklerde düzeni en çok bozan çocuğu masa sorumlusu seçip ve çıkabilecek sorunlardan sen sorumlusun diyebilirsiniz. etkinliklere başlarken nöbetçi öğrenci seçip onların size yardım etmelerini söyleyebilirsiniz. aklıma gelenler bunlar umarım faydalı olur:))

melikem

Yeni Üye
hocam benim meslekte 2. yılım ve çocuklarım 3 4 yaş grubu yeni eğitim öğretim yılına başlayacağımız bu günlerde onları okula alıştırmak oldukça zor olacak... bunun için küçük yaş oldukları için okula alıştırma evreleri ve sınıf kurallarını onların anlayabileceği şekilde nasıl anlatabilirim ? yardımlarınızı bekliyorummm :(((

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos