Neler yeni

SATRANÇ KULÜBÜ İÇİN PROGRAM ARIYORUM

merve007

Yeni Üye
Merhaba, arkadaşlar...
Anaokulunda satranç kulübü açmayı düşünüyorum. Antrenörlük ve hakemlik sertifikalarım var. Kulüp açmak için; ne yapılması gerekiyor, bilen arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim.

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Kurumları Çocuk Kulüpleri Yönergesi
Madde 3(1) Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara ve aynı yönergenin Madde 5 (1) dayanılarak, saat 16.30’dan sonra okullarda çocuk kulüpleri kurulması ve
Madde 7 (1) ç) Resmî ve dinî bayram günleri ile hafta sonu tatillerinde çocuk kulübü faaliyetleri yapılmayacağı ve günlük kulüp etkinliklerinin süresi, 2 çalışma saatinden az
(100 dakika) olmayacak biçimde çocuk kulübünün faaliyet göstermesi,

MADDE 18-7 (1-a) Çocukların kulübe kayıtları velilerin isteğine bağlı ve ücretli oluşu,

Yapılacak eğitim etkinlikleri
MADDE 9(1) Çocuk kulübünde, Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan eğitim etkinliklerine yer verilmesi ancak, çocuklar için önem ve öncelik arz eden resim, müzik, drama, oyun ve benzeri etkinlikler ile sosyal etkinliklere öncelikle yer verilmesi,
Eğitim etkinliklerinin yürütülmesinde, Okul Öncesi Eğitim Programında yer alan eğitim ilkeleri ile Okul Öncesi Eğitim Kurumları Yönetmeliğinde yer alan ilkelere uyulması,

Madde18 (3)Veliler çocuklarının katıldıkları eğitim saati sayısına göre belirlenen ve kendilerine duyurulan kulüp ücretini her ay peşin olarak, okul aile birliğince çocuk kulübü adına bankada açılan hesaba yatırarak dekontunu yönetime teslim edilmesi yönündeki yönergenin ilgili maddelerini okudum.

Bu yönerge doğrultusunda, çocuğum ………………………………………….. ‘ nın
saat 16.30’dan sonra .................................Anaokulu külüp çalışmasına kalmasını istiyorum.

Yukarıdaki dilekçeyi ben hazırladım. En üste okulunuzun adını, en alta ise veli adı ve imza,tarih bölümü açarak bir dilekçe hazırlayın.

ve yine dilekçe içinde geçen ilgili yönetmelikteki gerekli belgelerle başvurunuzu MEM e yapmanız yeterli öğretmenim.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos