Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. Musa BAL

Müfettişlerin Okul Öncesi Tesfişlerinde Dikkat Ettikleri Hususlar

MÜFETTİŞLERİ OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNİN TEFTİŞİNDE DİKKAT ETTİKLERİ HUSUSLAR 1.Aylık Eğitim Planı var mı? -Aylık Eğitim Planı, yeni okul öncesi eğitim programına uygun mu? -Plandaki kazanım ve göstergeler yaş gruplarının gelişim özelliklerine uygun ve her bir gelişim alanından...
  2. Musa BAL

Çocuk ve Aile Tanıma Formu

Çocuk ve Aile Tanıma Formunu İndirmek İçin Tıklayın: İndir: COCUK_VE_AiLE_TANIMA_FORMU.doc Dosyanın İçeriği: ÇOCUK VE AİLE TANIMA FORMU EK 1 / D. 5. Değerli Anne - Babalar, Okulumuza hoş geldiniz. Yaşamının en erken döneminden itibaren çocukların eğitim alması...
  3. Musa BAL

OKUL TANITIM VE AİLE TANIMA DOSYASINDA BULUNANLAR

OKUL TANITIM VE AİLE TANIMA DOSYASI A. Uyum Haftası Sürecinde Yapılacak Etkinlikler 1. Ailelere Yönelik Uyum Haftası Çalışmaları (Birinci Hafta) 2. Çocuklara Yönelik Uyum Haftası Çalışmaları (İkinci Hafta ) B. Okulla İlgili Genel Bilgiler 1. Okul Kuralları 2. Okulun İletişim...
  4. Musa BAL

Yeni Gelişim Gözlem Formları Doldurulmuş Örnekleri

Okul Öncesi Gelişim Gözlem Formlarının Doldurulmuş Örnekleri Yeni okul öncesi eğitim programında (2013) doldurulması gereken evraklardan gelişim gözlem formunun, bir çok üyemizin soruları ve talepleri üzerine, doldurulmuş örneklerini hazırladık. Not: Bu dosyalar öğretmenlere sadece fikir...
  5. Musa BAL

Etkinlik Planında Uyarlama Bölümü Nasıl Doldurulur?

Etkinlik planı formatındaki bulunan uyarlama bölümüne ne yazılacak? Nasıl doldurulacak? Değerli Okul Öncesi Öğretmenleri, Birçok okul öncesi öğretmeninden Mavi Yunus Okul Öncesi’ne ulaşan “Etkinliklerin uyarlama bölümüne bir şeyler yazılacak mı, yazılacaksa ne yazılacak, nasıl doldurmak...
  6. Musa BAL

Yuvarlama İle Atatürk Süsleme Sanat Etkinliği (Kalıplı)

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk Haftasında kullanılabilecek Kalıplı etkinlik örneği. Özellikle okulun ilk günlerinde ileri düzey sanat etkinliği yapmak çocuklar için zor olabilir. Ancak yuvarlama yöntemi hem çocukların parmak kaslarını geliştirir, hem kolaydır. Etkinliğin kalıbı...
  7. Musa BAL

40 Bin Atama Taban Puan ve Kontenjan Sayıları

ATAMA YAPILACAK ALANLAR İLE BAŞVURUYA ESAS OLACAK TABAN PUAN VE KONTEJAN ÇİZELGESİ için Tıklayın: //personel.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2013_08/30124221_2013kontejanalmas.pdf Okul Öncesi Öğretmenliği: Taban Puan: 60 Atama Sayısı: 1809 ÖĞRETMEN ALIMINA İLİŞKİN DUYURU Bakanlığımıza bağlı...
  8. Musa BAL

Ponponlu Çiçekli Gelişim Raporu Kapağı

Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında Gelişim Raporlarını Çocuklara Verirken Kullanılabilecek Kapak Süsü Bu çalışma facebook sayfamıza Nihal Tavşan Baygün tarafından yüklenmiştir. Anaokulu Gelişim Raporu Süsü Gelişim Raporu Kapakları Anasınıf Gelişim Raporu Süsü
  9. Musa BAL

MEB'den 4+4+4 Sistemi Resmi Açıklaması !

Bugünlerde ulusal basında yer alan "60-66 aylık öğrencilerin okula başlamasına ilişkin yeni bir uygulamanın getirileceği" yönündeki yanıltıcı haberler üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. MEB'den 4+4+4 sistemi açıklaması Öncelikle hatırlatmak isteriz ki, 4+4+4...
  10. Musa BAL

4+4+4 Sistemi Meclise Taşındı !

CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde yürürlüğe giren 4+4+4 eğitim sistemine ilişkin eleştirilerini TBMM'ye taşıdı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplanması istemiyle 6 soruluk önerge... CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, 2012-2013...
  11. Musa BAL

Türkiye'de Gerçek Öğretmen İhtiyacı Ne Kadar?

Gerçek Öğretmen İhtiyacı Ne Kadar.. 27 Haziran TBMM konuşmasında MHP milletvekili OECD raporlarıyla öğretmen ihtiyacını açıkladı. Ahmet Bulut, Milli Eğitim bakanlığının verdiği rakamla gerçek öğretmen açığının uyuşmadığını gerçeklerin saklandığını açıkladı. İşte o açıklamalar; OECD ülkeleri...
  12. Musa BAL

Öğretmene Komik Zam !

ÖSYM'nin yaptığı sınavlarda görev alan öğretmenlerin aldıkları ücretlere dönük eleştiriler sonuç verdi. MEB öğretmenlerin sınav ücretlerinde artışa gitti... Eğitim çalışanlarının görev yaptıkları sınavlardaaldıkları ücretler arasında büyük farklılıklar vardır. ÖSYM'nin yaptığı sınavlarda görev...
  13. Musa BAL

4+4+4 Sisteminde Yine Değişiklik !

60-66 aylık minikler için illerden gelen bilgiler iç açıcı değil. Çözüm için komisyon oluşturulacak 60-70 aylık çocuklar ayrı sınıfa alınacak Milli Eğitim Bakanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden gelen uyarılar üzerine 4+4+4 sisteminde revizyona gidiyor. Düzenleme, özellikle 1. sınıfa...
  14. Musa BAL

Okul Öncesi Eğitim Programı Etkinlik Kitabı 2012

Okul Öncesi Eğitim Programı Etkinlikler Kitabı Değişen okul öncesi eğitim programı ile ilgili olarak örnek etkinlik kitabı yayınlanmıştır. Bu kitapta etkinlik planı formatında (Etkinlik Havuzu) toplam 41 etkinlik örneği bulunmaktadır. Öğretmenlerden bu etkinliklerin sayısını daha da...
  15. Musa BAL

Okul Öncesi Dönem Gelişim Özellikleri ve Açıklamaları

Okul öncesi dönem çocuklarının gelişim özellikleri, kazanım ve göstergeleri açıklamalarını aşağıdaki linkten word dosyası olarak indirebilirsiniz. Bu dosyada çocukların gelişim alanlarına göre gelişim özellikleri, hangi kazanımın nasıl destekleneceği ve açıklamaları bulunmaktadır. İndir...
  16. Musa BAL

Aylık Eğitim Planı Formatı

Okul Öncesi Dönemde 2012'de değişen programla birlikte yıllık plan yerine aylık plan uygulaması gelmiştir. Artık öğretmenler plan programlarını yıllık olarak değil aylık olarak yapacaklardır. Aylık planı yaparken de belli bir formatta yapmaları gerekmektedir. Bu format ve açıklamaları alttaki...
  17. Musa BAL

Okul Öncesi Özel Gereksinimli Çocukları Desteklemede Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programı "2012" Özel Gereksinimli Çocukları Desteklemede Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Ek:11 Dosyayı İndirmek İçin Tıklayın: https://www.okuloncesi.net/dosya/uploads/8ccf10ff19e9ed7071cbe7082078fdc9.doc Anahtar Kelimeler: Okul Öncesi Dönemde...
  18. Musa BAL

Okul Öncesi Gelişim Gözlem Formu Yeni

Daha önce, okul öncesi eğitim kurumlarında tuttuğumuz bir çok gelişim gözlem formu 2012'de yayınlanan okul öncesi eğitim programında bir takım değişikliklere uğramıştır. Yeni gelişim gözlem formunu word dosyası olarak aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Word Olarak İndir: Okul Öncesi Gelişim...
  19. Musa BAL

Okul Öncesi Belirli Gün ve Haftalar Listesi

Okul öncesi dönemde bir yıl içerisinde ele alınması önerilen belirli gün ve haftalar listesini alttaki linkten word dosyası olarak indirebilirsiniz. İndir: Okul Öncesi Belirli Gün ve Haftaları MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI (2012) KAPSAMINDA ELE ALINMASI ÖNERİLEN...
  20. Musa BAL

Okul Öncesi Gelişim Raporu Taslağı

Okul öncesinde program değişmesine rağmen gelişim raporu değişmemiştir. Daha önceki gelişim raporunun aynısıdır. Bu gelişim raporu normal şartlarda e-okula girilerek hazırlanmaktadır. Ve yeni programda bu konudaki yenilik, e-okulda girilen gelişim alanlarına yazacaklarımız bilgilerin karakter...