Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. S

Pakistan Punjab Üniversitesi'nde Okutulan Ders Kitabındaki Hikayelerim

Pakistan Punjab Üniversitesi'nde Okutulan Ders Kitabındaki Hikayelerim KIRLANGIÇ İLE SERÇE SARAYIN SÜTÇÜSÜ ( AYŞECİK İLE YASEMİN SULTAN ) GÜLHANE PARKI ( BÜCÜR ZÜRAFA ) GEZGİN ŞEHMUZ ( GEZGİN ŞEHMUZ İLE FAKİR PADİŞAH ) GÜZEL BİR YAZ GÜNÜ ( ANNE GÜVERCİN ) Yazdığım bu hikayeler Pakistan'ın...
  2. S

Atatürk'ün Deprem Anısı

ATATÜRK'ÜN DEPREM ANISI Yıl 1896. 15 yaşındaydım. Manastır Askeri İdadisi 1. sınıfa gidiyordum. Okulumuz iki katlıydı ve bizim sınıf üst kattaydı. Fizik dersindeydik. Birden sarsıntı oldu. Arkadaşlardan bazıları, hocam, deprem oluyor, dedi. Fizik öğretmenimiz tavanda sallanan lambaya baktı ve...
  3. S

Kardeş Ali - İyilik Timsali

KARDEŞ ALİ - İYİLİK TİMSALİ Eski zamanlardan birinde Ali adında bir genç yaşarmış. Doğduğundan beri köyünden dışarı çıkmamış. Duyduğu, gördüğü, bildiği hep köyüne ait şeylermiş. Kendisi başkalarının işine karışmaz, kimse hakkında kötü söz söylemez, babadan kalma tarlayı anasıyla birlikte ekip...
  4. S

Konuşan Leylek - TRT Radyo Masal Kutusu Programı

ŞARKICI BÜLBÜL - SESLİ MASAL - TRT RADYO MASAL KUTUSU PROGRAMI Yazan: Serdar Yıldırım Sunucu: Oya Deniz Çongar http://www.trt.net.tr/medya5/ses/2013/04/30/f3347dfb-ebb7-41e5-985e-cea0c358afcf.mp3
  5. S

Konuşan Leylek - TRT Radyo Masal Kutusu Programı

KONUŞAN LEYLEK - TRT RADYO MASAL KUTUSU PROGRAMI Yazan: Serdar Yıldırım Sunucu: Oya Deniz Çongar http://www.trt.net.tr/medya6/ses/2013/09/05/590f90db-55fb-46bf-b1f0-fbd833de66ab.mp3
  6. S

23 Nisan Ve Cumhuriyet Şiirleri

23 NİSAN Bugün 23 nisan Coşkulu tüm çocuklar Atatürk'ün çocuklara Armağan ettiği bir bayram. * * * * Sevinin çocuklar Gülün, oynayın Bakın Atatürk size Bu bayramı hediye etti. * * * * Yoktu böyle bir bayram Dünyada bir ilk Farkına vardı bunun Yüce...
  7. S

Serdar - Hayat Felsefesi

Serdar hava iyice karardıktan sonra açık alana çıktı. Mümkün olduğunca kenardan, kayalıkların arasından yürümeye başladı. Birden durdu. Gelen vardı. İri, kocaman bir karaltı az ileriden geçti, geçide doğru gitti. Bu bekçi olmalıydı. Daha doğrusu birinci bekçi. Eğer tahminleri doğruysa, mutluluk...
  8. S

Serdar - Hayat Felsefesi

SERDAR - HAYAT FELSEFESİ SERDAR - GENÇ BİR YAZAR HANGİ AŞAMALARDAN GEÇTİ VE NASIL GAYRET GÖSTERDİ Sıkıcı. Hayat gerçekten çok sıkıcı. Günlerdir, haftalardır, aylardır değişen hiçbir şey yok. Hep aynı şeyler: Sabah olur güneş doğar, öğlen olur güneş yakar, akşam olur güneş batar...
  9. S

Korkak Tavşan

KORKAK TAVŞAN Orman kenarında bir Korkak Tavşan yaşarmış. Geceleri gizlendiği ağaç kovuğundan hiç çıkmazmış. Uyurken korkulu rüya gördüğü zamanlar kan ter içinde uyanır rüyasında gördükleri sanki gerçekten oluyormuş gibi titrer dururmuş. Günlerden bir gün yuvasından fazla uzaklaşmadan yiyecek...
  10. S

Kertenkelenin Hayali

KERTENKELENİN HAYALİ Büyük Sahra Çölü’ nün ortalarına yakın bir yerde, uçsuz bucaksız kum yığınlarının arasında bir kertenkele yaşıyordu. Gündüzleri kızgın güneş ışınları altında yiyecek aramaya çıkmak çok zor olduğu için daima geceleri ortalık serinleyince yuvasından çıkardı. Yuvası da birkaç...
  11. S

Keloğlan Don Kişot'a Karşı

KELOĞLAN DON KİŞOT'A KARŞI Bir varmış, iki varmış, üç varmış, beş varmış. Bir Keloğlan varmış. Canı çalışmak istemezmiş, bütün gün evde yan gelip yatarmış. Bir de Don Kişot varmış. Yel değirmenlerine savaş açmış. Nerede bir yel değirmeni görse hücum deyip saldırırmış. Don Kişot'un yolu bir gün...
  12. S

Çamaşırcı Kız Lolita

ÇAMAŞIRCININ KIZI LOLİTA Saraydaki çamaşırhanede çalışan çamaşırcı kadının genç ve güzel bir kızı vardı. Bu kızın adı Lolita idi. Lolita annesinin yanında çalışıyor, günlerini çamaşır yıkamakla geçiriyordu. Boş zamanlarında çamaşırhanenin penceresinden sarayın bahçesini seyreden Lolita, kralın...
  13. S

Atatürk Şiirleri 2 - Serdar Yıldırım

ÇANAKKALE'DE TARİH YAZDIM Ben tarih yazmasam, tarih beni yazmazdı. Çanakkale'de Anzak mezarını kazmazdı. Savunmada bekleyip taarruz etmesem Emrimdeki ordu zafere ulaşmazdı. * * * * Bu ordu başka ordu, Kahraman Türk Ordusu, Mustafa Kemal'e güvenir, yoktur...
  14. S

Atatürk'ün Çocukluğu - Karga Peşinde

VATAN SEVGİSİ Mustafa’nın kız kardeşi Makbule rahatsızlandığı için çiftlikte kalmıştı. Bugün Mustafa tek başına bakla tarlasında bekçilik yapacaktı. Şu karga kovalama işinin pek bir zorluğu kalmamıştı. Bakla tarlasına gelmeye başladığı ilk günlerde kargalar Mustafa’nın ne derece zorlu bir rakip...
  15. S

Mustafa Kemal Atatürk: Bir Kılıç Ustası

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK: BİR KILIÇ USTASI Harp Akademisi'nde derslerden arta kalan zamanlarda sporla uğraşırdık. Jimnastik, koşu ve eskrim favori sporlardı. Eskrimde ilk yıl hariç, epe, flöre ve kılıç müsabakalarında birinciliği kimseye kaptırmadım. Okulda her ay eskrim müsabakaları düzenlenirdi...
  16. S

Atatürk'ün Çocukluk Anıları

ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANISI: RUM ÇOCUK ÇETESİ Mustafa'nın dayısı Hüseyin Ağa akşamüstü çiftliğe geldi. Hava karamaya başladığından herkes odada oturmuş, akşam yemeği öncesi sohbete dalmıştı. Hüseyin Ağa: " Millet duydunuz mu? Karşı Rum köyünden çocuklar beş-altı kişilik bir çete kurmuşlar, sağa...
  17. S

Atatürk'ün Çocukluk Anıları

ARKADAŞIM HALİT Babam Ali Rıza Efendi kereste tüccarlığı yaptığı için, Selanik dışında çalışıyormuş. O zamanlar anneme Üftade adında siyahi bir kadını yardımcı olarak tutmuş. Daha sonra ben dünyaya gelmişim. İki ay sonra Üftade'nin bir yeğeni doğmuş. Adını Halit koymuşlar. Yaşımız gelince bizi...
  18. S

ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUK ANISI: ÇİFTLİKTEKİ HIRSIZ Bir akşam yemeği sonrasında çiftlikteki odada oturulmuş ve gündelik olaylar konuşuluyordu. Hüseyin Ağa: “ Yarın erkenden elma bahçesini çapalayıp, yabani otları ayıklamaya gidecektim ama çapayı bulamadım. Hanım, çapayı bir yere koymuş olmayasın? “...
  19. S

ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLUĞU - KARGA PEŞİNDE Mustafa, annesi ve kız kardeşi ile birlikte dayısının çiftliğine gitti. Akşamüstü çiftliğe vardıklarında dayısı onları çok candan bir şekilde karşıladı. Hal-hatır sormalardan, iltifatlardan sonra akşam yemeği yendi. Yemekten sonra bir saat kadar daha sohbet...
  20. S

Karagöz İle Hacivat Konuşmaları 3

KARAGÖZ İLE HACİVAT: ZAMAN MAKİNESİ Karagöz bir gün hızlı adımlarla evinden çıkar ve Hacivat'ın evine doğru yürümeye başlar. Karagöz çok hırslıdır, gözü hiçbir şeyi görmez. Kendisini tanıyıp, selam verenlere bile eyvallah etmez. Hışımla gelip, Hacivat'ın evinin kapısını çalar. Hacivat...