Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. CANEMİN

Murathan Mungan-sevgilim

Sevgilim Yetimim benim Aylar nasıl geçiyor zaman hiç geçmezken Kapılar kapalı dünya buzlu cam Uyuşmuş gözlerimin önünde Hayat akıp gidiyor hiç kımıldamadan İkimizin yerine dinliyorum Sevdiğin şarkıları Siyah tişörtünü giyiyorum yatarken Gömleklerini kazaklarını kokunu Senin rüyalarını...
  2. CANEMİN

Sendeki Bana İyi Bak!-K.T

Sendeki Bana İyi Bak! O kadar üşüyorum ki yokluğunda Sıkı sıkı örttüm kalbimin üzerini Kimse görmesin işte sana üşüdüğümü bilipte ; Üzülmesinler Bana.. Ne derim yoksa onlara? Bana verdiğin sözleri tutamadığını Benim her gün gözyaşı döktüğümü Nasıl anlatırım onlara? Ben her gün sana üşüyorken...
  3. CANEMİN

Dünyaaam..

Dünyam benim; Küçücük dünyam, İşim, Aşım, Uğraşım. Kusurum, yanlışım, yanılmışlığım, Kızgınlığım, kıskançlığım, alınganlığım, Birdenbire evrenliğim; Birbaşıma kalmışlığım bir anda. Belalara koşmuşluğum; Sinmişliğim inimde. Dünyam benim; Küçücük dünyam benim, Sevincim, üzüntüm...
  4. CANEMİN

BELKİ YİNE GELİRİM

BELKİ YİNE GELİRİM Dudaklarımı kanatırcasına ısırıyorum günlerdir Her sözcük dilimin ucunda küfre dönüyor çünkü Bir gök gürlese bari diyorum, bir sağnak patlasa Bitse bu sessizlik, bu kirli yapışkanlık bitse Ama bir tufan az mı gelir yoksa yine de Yırtılan ve parçalanan bir şeyler olmalı...
  5. CANEMİN

Kemanlı Bir Lavabo

çok hoş duruyo gerçekten
  6. CANEMİN

Yavuz Bülent Bakiler-Şair

çok sevdiği bi şairdir aynı zamnda hemşerim=)..geçen haftada bi dinletisinde bulunmak nasip oldu..ve harikaydı..:022:
  7. CANEMİN

BİR GÜN ANLARSIN

BİR GÜN ANLARSIN Uykuların kaçar geceleri Bir türlü sabah olmayı bilmez Dikilir gözlerin tavanda bir noktaya Deli eden bir uğultudur başlar kulaklarında Ne çarşaf halden anlar, ne yastık Girmez pencerelerden beklediğin aydınlık Kapanır yatağına çaresizliğine ağlarsın Onun unutamadığın...
  8. CANEMİN

“İyi ki uzaksın bana”

“İyi ki uzaksın bana” Rüzgar olup saçlarımı okşadığında Kendini asmak istiyor hüzünlerim Akıyor ateşlerin, derdimin çiğ damlasına Deva değil yaslı papatyaların gelinliği Bağrı yanık laleleri kanatıp avuçlarımda “Uzak mısın” diyorum gerçekten Sus ve anlat…...
  9. CANEMİN

Çocuksun Sen - II

çok beğendiğim bi şiir teşekkürler=)
  10. CANEMİN

İyiki Bu Düştesin

Nehirler yarışır, çağıldar gözlerinde o nehirler benim nehirlerimdir aşk ki azar azar benim yerimdir üşüyorsam, sokaktaysam, yalnızsam gözlerin ey yâr benim evimdir vurulup düştükçe, düştükçe seni sevmekten caymayacağım gece insin, el ayak çekilsin gelip kapında ağlayacağım! iyi ki...
  11. CANEMİN

BU BAHAR AŞKA HAZIRIZ

BU BAHAR AŞKA HAZIRIZ Her yağış bir başka kalkışmaya gönüllü Ve kim neye erse bu geçişte Bir tomurcuk bir gözyaşı mutluluk işte Her bahar arifesinde korkulu bir kimsesiz gecenin Aklım elim yüreğim kirişte Hep biraz korku biraz yalan telefon seslerinde..... Ya yine boş koridor...
  12. CANEMİN

Doğum-Nazım Hikmet

DOĞUM Anası bir oğlancık doğurdu bana; kaşsız, sarı bir oğlan, masmavi kundağında yatan bir nur topu, üç kilo ağırlığında. Benim oğlan dünyaya geldiği zaman, çocuklar doğdu Korede, sarı ay çiçeğine benziyorlardı. Makartır kesti onları, gittiler ana sütüne bile doymadan Benim oğlan...
  13. CANEMİN

"Beşinci Mevsim!..."

Rica ederim beğenmene sevindim=)
  14. CANEMİN

karşılıklı tepki=)

hıı öyle gerçekten=)
  15. CANEMİN

Seni seviyorum çünkü...

Seni seviyorum çünkü Her günüm senin sesinle doğuyor,seninle sürüyor Gecem ise seninle son buluyor. seni seviyorum çünkü Kilometrelerce uzakta olsan bile, Buluşma gününü özlemle beklemek hoşuma gidiyor. Seni seviyorum çünkü Yanımda olmasan bile, Yüreğinin benimle olduğunu biliyor...
  16. CANEMİN

karşılıklı tepki=)

Bir üniversitenin kütüphanesinde oğlan kızın masasına yaklaşarak yavaşça sorar: "Yanınıza oturabilir miyim?"Kız, yüksek sesle yanıt verir: "GECEMİ SİZİNLE BERBAT ETMEK İSTEMEM!.." Kızın sözlerini herkes duymuş, başlarını kaldırmış, dik dik ayaktaki oğlana bakmaktadırlar... Oğlan çok utanır ve...
  17. CANEMİN

"Beşinci Mevsim!..."

"Beşinci Mevsim!..." Hani gidiyorsun ya, her şey donuyor aniden üşüyor yüreğim ellerim buz ama, ______sana KIŞ sın diyemem Hani, bir ses,bir nefes bekliyorum ne ses,ne nefes gelmiyor ya senden dökülüyor yüreğimin yaprakları ama, ______sana SONBAHAR sın da diyemem Hani...
  18. CANEMİN

KIRILGAN

KIRILGAN Kırılgan bir çocugum ben Yüreğim cam kırığı Bütün duygulardan öce Öğrendim ayrılığı Saldırgan diyorlar bana Oysa kırılganım ben Gözyaşlarım mücevher Saklıyorum herkesten Ürküyorlar gözümdeki atesten Ürküyorlar dilimdeki zehirden Ürküyorlar o dur durak bilmeyen gözükara...
  19. CANEMİN

Susardın ve kar yağardı

Susardın ve kar yağardı Gözlerinde başlardı gece Yarım kalmış kitaplarda biterdi. Alnımızda bilenen kör bir bıçaktı zaman Kırılmış aynalardı Susardın, durmadan susardın Ve kar yağardı Ocak ağaran saçlarımdı Şubat hayırsız bir evlattı, kaçaktı Ve uzaktı yaz bir anaydı Mart'ın...
  20. CANEMİN

Ben senden önce ölmek isterim

Ben senden önce ölmek isterim. Gidenin arkasından gelen gideni bulacak mı zannediyorsun? Ben zannetmiyorum bunu. Iyisi mi,beni yaktırırsın, odanda ocağın üstüne korsun içinde bir kavanozun. Kavanoz camdan olsun, şeffaf, beyaz camdan olsun ki içinde beni gorebilesin Fedakarliğimi...