Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. O

VAN'DASIN SANMA RÜYADA

Sodalı gölünde güneş yıkanır Kedisi meşhurdur tüm dünya tanır Avcılar, mevsimler boyu avlanır Van’dasın, Van’dasın sanma rüyada Cenneti andıran şirin dünyada Farklı gün doğumu her mevsim gölde Gün batar her akşam muhteşem halde Ne yazık seyrine zaman az elde Van’dasın, Van’dasın...
  2. O

BİNCANLA SEVİYORUM TÜRKİYEMİ-ORHAN AFACAN

BİN CANLA SEVİYORUM TÜRKİYE’Mİ- Bin canla seviyorum Türkiye’mi Dirilir, dirilir de ölürüm ben Çok özel yaratmış Hak bedenimi Ancak Türkiye’mle örtünürüm ben. Sakarya nehrinden Dicle, Fırat'a Sağanak, sağanak dökülürüm ben. Âliyle kardeştir Ökkeş, Rıfat’a Zengin...
  3. O

BUGÜN BEN ORUÇLUYUM-ORHAN AFACAN

Geldi yine Ramazan Bugün ben oruçluyum. ''Besmeledir'' ilk ezan Bu gün ben oruçluyum. Ne kibir ne de gurur Bugün ben oruçluyum. Sanmayın riya olur. Bugün ben oruçluyum. Haramla yok hiç aram. Helaller bile haram.. Vakti boşa harcamam. Bugün ben oruçluyum. Mükemmel mükellefim...
  4. O

Beşyüz Derde Deva Besin

Beş yüz Derde Deva Besin > Beş yüz derde deva besin üretir > Kimya’yı geç; elifi bile bilmez. > İşçi doğar yaşar ömrü bitirir > Vefakârdır; işi bir çile bilmez > > Yeterince larva yeterince mum > Özenle işlenmiş ince ince mum. > Koza petek olur gerekince mum > Yaptığı...