Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. maviş İNCİRCİ

Ben Sana Mecburum

Ben Sana Mecburum Ben sana mecburum bilemezsin Adını mıh gibi aklımda tutuyorum Büyüdükçe büyüyor gözlerin Ben sana mecburum bilemezsin İçimi seninle ısıtıyorum Ağaçlar sonbahara hazırlanıyor Bu şehir o eski İstanbul mudur? Karanlıkta bulutlar parçalanıyor Sokak lambaları...
  2. maviş İNCİRCİ

Niğde Tava

öyle hocam :)
  3. maviş İNCİRCİ

Niğde Tava

evet hocam güzeldir her etli yemek gibi :) tavsiye ederim
  4. maviş İNCİRCİ

Niğde Tava

evet hocam pilav ile süperr oluyor tavsiye ederim :)
  5. maviş İNCİRCİ

Köfter Kavurması

aaaa siz pestil mi diyorsunuz hocam çok güzel şekerli bir tatlıdır :) bu ismini yeni duydum :)
  6. maviş İNCİRCİ

Niğde Tava

Malzemeler : 1 kg kuzu yada koyun eti 250 gr sivri biber yarım kg domates 2 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı karabiber 1 baş sarımsak Yapılışı : Etlerimizi bir gece önceden rendelenmiş soğan ve yağ ile yada 1 yemek kaşığı yoğurt ile terbiye ediyoruz..öncelikle biber, ve kabuğu...
  7. maviş İNCİRCİ

Köfter Kavurması

Malzemeler: 1 Kg. Köfter 1 Bardak Su 1 Çay Bardağı Şeker 2 Yemek Kaşığı Tuzsuz Tereyağ 2 Yemek Kaşığı Zeytinyağı 1 Su Bardağı İri Dövülmüş Ceviz 3-5 Adet Karanfil 1 Adet Kabuk Tarçın Yapılışı : Köfterler küçük küçük doğranır.1 Su Bardağı su ,1 çay bardağı toz şeker tarçın...
  8. maviş İNCİRCİ

Sinekli Bakkal-Halide Edip Adıvar

EVET GÜZEL BİR ROMANDIR :)
  9. maviş İNCİRCİ

Sinekli Bakkal-Halide Edip Adıvar

1.KİTABIN KONUSU: Sinekli Bakkalın konusu kısaca,İstanbul’un Sinekli Bakkal mahallesinin Sinekli Bakkal sokağında doğup büyüyüp evlenen Rabia adlı bir hafız kızının ve çevresindekilerin hayatıdır. 2.KİTABIN ÖZETİ: Olaylar, II. Abdülhamit dönemi istanbul’unun Aksaray...
  10. maviş İNCİRCİ

Yaprak Dökümü-Reşat Nuri Güntekin

Eserin baş kahramanı Ali Rıza Bey, Bâbıâlî'den yetişmiş bir mülkiye memurudur. Otuz yaşına kadar Dahiliye kalemlerinden birinde çalışmıştır. İnsanların paradan başka şeylerle de mutlu olabileceklerine ve iyi ahlâkın bir insan için en büyük hazine olduğuna inanmayı ilke edinmişti. Annesi ve...
  11. maviş İNCİRCİ

Saçları uzatmanın en kolay yolu

bir adet turpu ( normal bildigimiz kırmızı turp boyutu orta boy ) rendeliyoruz ve 3 bardak su ile kaynatıyoruz güzelce kaynadıktan sonra suyunu kullanacagımız kaba alıyoruz sadece suyunu kullanıcaz. Kaynayan turp suyu soguduktan sonra içine bir adet yumurta sarısı katarak bulamaç haline...
  12. maviş İNCİRCİ

Kristal Gelin Bileziği

hehehe gerçekten hocam dolduralım birazcık :)
  13. maviş İNCİRCİ

İncir Reçeli

evet hocam çok güzel bir aroması var çok severim ama bizim buralarda bulmak biraz zor hazır alıyoruz mecburen :)
  14. maviş İNCİRCİ

Kristal Gelin Bileziği

güzelmiş hocam paylaşım için teşekkürler :)
  15. maviş İNCİRCİ

İncir Reçeli

Malzemeler: 1 kg incir (irili ufaklı 60-70 adet) 1 kg toz şeker 5-6 adet karanfil 1 yemek kaşığı limon suyu 4 su bardağı su Yapılışı: 1- Hazır aldığınız yada soyduğunuz incirleri geniş bir tencerede yaklaşın 20 dk.kaynatın. İncirin haşlandığını renginin değişmesinden ve suyun...
  16. maviş İNCİRCİ

Haşhaşlı kek

Malzemeler 3 adet yumurta 1 su bardağı şeker 1 su bardağı sıvı yağ 1 su bardağı irmik 1 su bardağı un 1 su bardağı haşhaş 1 Pk. vanilya 1 Pk. kabartma tozu Şerbeti İçin: 2 su bardağı su 1 su bardağı şeker Krema: 2 su bardağı süt 1 yemek kaşığı un 3 yemek kaşığı...
  17. maviş İNCİRCİ

Alyanslar

yok hayır hocam sitede bu alan boş kalmış bende doldurdum :)
  18. maviş İNCİRCİ

Alyanslar

ALINTI.. :)
  19. maviş İNCİRCİ

Sevdiğin Kadar Sevilirsin - Can YüCEL

Sevdiğin Kadar Sevilirsin - Can YüCEL Yerin seni çektiği kadar ağırsın Kanatların çırpındığı kadar hafif Kalbinin attığı kadar canlısın Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç Sevdiklerin kadar iyisin Nefret ettiklerin kadar kötü Ne renk olursa olsun kaşın gözün Karşındakinin gördüğüdür...
  20. maviş İNCİRCİ

Siyah Gözlerine Beni de Götür

SİYAH GÖZLERİNE BENİ DE GÖTÜR siyah gözlerine beni de götür daha dokunmadan kurudu irem çöllere bir türlü yağamıyorum yeni bir koşuşun başlangıcında biraz deprem sonrası biraz şehir hülyası bir kalp yangınından geriye kalan siyah gözlerine beni de götür artık bu yerlere...