Neler yeni

Arama sonuçlarınız

1. Ebru HOŞGÖR

İl içi ve İl Dışı Atama Tarihleri

İl Dışı ve il İçi Atamaların ne zaman başlayacağı, söylentileri yayılırken MEB kaynaklı yeni bir duyum alındı Son alınan bilgiye göre : Atamaların 21 Hazirandan sonra başlayacağı, il içi ve il dışı atamaların ayrı ayrı olacağı yönünde, Önce il içi atamalar 24 haziran - 29 haziran Sonra il...
  2. Ebru HOŞGÖR

KPSS ve Öğretmen Atama Kontenjanları

Yenilenmiş bir sistemle öğretmen adayları sınava girmeye hazırlanıyorlar. İlk defa alan sınavı yapılacak ve birçok öğretmen adayı sınav soruları hakkında net bir fikre sahip değiller... Örnek sınav soruları yayınlandı ama soruların fikir verme noktasında pek açık olduğu düşüncesi hakim...
  3. Ebru HOŞGÖR

Öğretmenlere Alan Sınavı Ne Oldu

ÖSYM Başkanı Ali Demir ve Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 2013 yılında öğretmen seçiminde alan sınavı uygulanacağını açıkladı. Açıklamalar şöyleydi: ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, öğretmen seçimine ilişkin ''MEB'in en çok ihtiyaç duyduğu 15-16 alanda, 2013'te alan sınavı yapacağız''...
  4. Ebru HOŞGÖR

Kamuya 79 Bin Personel Alınacak

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2013 yılında kamuya öngördükleri toplam personel sayının 79 bin kişi olduğunu söyledi. Şimşek, 2013 yılında kamuya öngördükleri toplam personel sayının 79 bin kişi olduğunu, bunun 14 bininin üniversitelere, diğerlerinin Sağlık, İçişleri, Adalet ve Milli Eğitim...
  5. Ebru HOŞGÖR

MEB'den Hem Ceza Hemde Para Topla Baskısı

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, bir yandan 3 bin 738 müdüre bağış aldığı için disiplin cezası vermeye hazırlanırken okul müdürlerine 'Veli halden anlar' diyerek dolaylı yoldan bağış toplamalarını istiyor. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okul müdürlerinden “veliler halden anlar” diyerek...
  6. Ebru HOŞGÖR

MEB’den Öğretmenlere İyi Haber!

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin toplantı paralarını ödeyecek. Kongre, sempozyum ve bilimsel toplantılara katılacak öğretmenler 'görevli izinli' sayılacak. Öğretmenlerin katılacakları bilimsel toplantıların masrafları Milli Eğitim'den. Üniversiteler tarafından düzenlenene kongre...
  7. Ebru HOŞGÖR

Öğretmenler Becayişe Zorlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin karşılıklı yer değişiklikleri (becayiş) için başvuruların başladığını açıkladı. Ancak öğretmenler becayişin kendi istekleri dışında yapılmasına itiraz ediyor. Şu anda Milli Eğitimde öğretmenlik yapmaktayım. Ağustos 2012 döneminde özür grubuna...
  8. Ebru HOŞGÖR

Dinçer: "Öğretmen açığı sorununu çözeceğiz"

Milli Eğitim Bakanı Dinçer; öğretmenle ilgili olarak genel, ulusal düzeyde sorunlarımızın olduğunu söyledi. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, ''Öğretmenle ilgili olarak bizim genelde, ulusal düzeyde de sorunlarımız var'' dedi. Dinçer, kaymakamlar, belediye başkanları, il ve milli eğitim...
  9. Ebru HOŞGÖR

Norm Fazlası Öğretmenler İçin Öneri

4+4+4 sistemi ile fazlalık durumuna düşen on binlerce Sınıf öğretmeninin şu an itibariyle sınıfları bulunmamaktadır. Bu öğretmenlerimize ek ders ücreti ödenmesi dahi mümkün değildir. Bir çok il ve ilçede kanuna aykırı olarak sınıf mevcutları 40’ın üzerinde olan sınıflarda eğitim-öğretim...
  10. Ebru HOŞGÖR

4+4+4 okul müdürlerini zora soktu

İkili eğitim nedeniyle bazı okullarda sabah 07.30’dan akşam 18.30’a kadar eğitim yapılınca, ortaokul birinci sınıf ve lise birinci sınıflarda okutulacak seçmeli derslerin hangi saat aralığında verileceği okul yöneticilerini kara kara düşündürüyor Öğrencilerin akademik başarılarının yanında...
  11. Ebru HOŞGÖR

ÖSYM Sınav İptal Edemiyor Çünkü...

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Habertürk'te yayınlanan Söz Sende programında Balçiçek İlter'in sorularını yanıtladı. 12 Eylül döneminde yaşadıklarını anlatan Muharrem İnce, "12 Eylül'de ben de dayak yedim." diye konuştu. KPPS, LYS gibi sınavlarda gündeme gelen kopya iddialarına da değinen...
  12. Ebru HOŞGÖR

Şubat'ta Atama Yok

Şubatta atama yok. Yıl içinde öğretmenlerin görev yerinin değişmesine sebep olan şubat atamaları artık tarih oluyor. Atamalar sadece ağustosta yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı, 40 bin öğretmen atamasının ardından şubat ayında da atama yapılıp yapılmayacağı konusuna netlik kazandırdı...
  13. Ebru HOŞGÖR

MEB'den Şok Karar

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ders Kitapları ve Eğitim Araçları Yönetmeliği ile Talim Terbiye Kurulu (TTK) Başkanlığı Yönetmeliğinde değişikliğe gitti. Yeni düzenlemede, ders kitaplarının taşıması gereken nitelikler değiştirildi. Artık ders kitapları hazırlanırken, “Atatürk ilke ve...
  14. Ebru HOŞGÖR

Hazırlık Ödeneği 20 Eylül'de

Öğretmenler, yeni eğitim öğretim yılının başında verilecek 700 TL eğitime hazırlık ödeneğini 20 Eylül'den itibaren alacak. Yeni eğitim öğretim yılının başında öğretmenlere ödenecek 700 TL eğitime hazırlık ödeneği, 20 Eylül 2012 tarihinden itibaren ödenecek. İlgili mevzuata göre, eğitim ve...
  15. Ebru HOŞGÖR

Öğretmenlerin Ek Ders Saatlerinde Değişiklik

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararda “Vekalet görevi” başlıklı maddeye, “Boş bulunan örgün ve yaygın eğitim kurumu yöneticiliklerine (okul müdürü...
  16. Ebru HOŞGÖR

7 Bin Öğretmen İçin Yeni Formül

Milli Eğitim Bakanlığı, eş durumundan tayin bekleyen 7 bin öğretmen için formül geliştirdi. Akşam'ın haberine göre; Branş öğretmeni lisansına sahip olmasına rağmen, 'sınıf öğretmeni' kadrosuyla görev yapan ve eş durumundan tayin talep eden öğretmenler, istekte bulunmaları halinde önümüzdeki...
  17. Ebru HOŞGÖR

Öğretmenler Siyah Kurdela Takıyor

Öğretmenler, norm fazlası durumunda bırakılan öğretmenlere destek olmak amacıyla, okulların açıldığı ilk gün siyah kurdele takacak. "Sayın Abbas GÜÇLÜ. Bildiğiniz gibi son günlerde Milli Eğitim sistemimiz bir dar boğazdan geçiyor. Bu karanlık atmosfer içinde her zaman olduğu gibi...
  18. Ebru HOŞGÖR

İşte 4+4+4' ün Çocuk Şarkıları

TÜBİTAK, 4+4+4 yeni eğitim sisteminde ilkokul birinci sınıfa başlayacak öğrenciler için 22 ayrı çocuk şarkısı hazırlattı. Oyunla öğretimin yapılacağı birinci dönem müfredatına uygun konular içeren şarkıların, MEB’in onayının ardından internet üzerinden tüm öğretmenlerin kullanıma açılması...
  19. Ebru HOŞGÖR

SBS'nin Yerine Yapılacak Sınavın Detayları

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, SBS’nin (Seviye Belirleme Sınavı) önümüzdeki yıl son kez yapılacağını açıkladı ama bu sınavın yerine uygulanacak sistemle ilgili pek de ipucu vermedi. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız’ın SBS’nin bu yıl son kez yapılacağını açıklaması üzerine...
  20. Ebru HOŞGÖR

Rapor Olmayana Ceza

Milli Eğitim Bakanı, makul gerekçe sunamayan ailelerin çocuklarını okula almakta kararlı olduklarını aksi takdirde yaptırım uygulanacağını söyledi Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "11 ilde altyapı sorunlarını çözmekte başarısız olduklarını" söyledi. "11 İLİMİZDE CİDDİ EKSİK VAR"...