Neler yeni

2013-2014 Eylül Ayı Günlük ve Aylık Planları

Yeni eğitim programından sonra nette bulduğumuz Günlük planları beğenmediğimiz için eşimle birlikte bu sene uygulamak üzere kendi planımızı yapmaya başladık. Yaptığımız planı her ay internete yükleme kararı aldık. Planımızı asıl olarak kendimize hazırladığımız için ay boyu yapılacak/izlenecek tüm etkinlik , şarkı , video parmak oyunu vb.leri de planın içine koyduk. Dolayısıyla göreve yeni başlamış ; elinde hiçbir materyal bulunmayan bir öğretmen arkadaşımızın dahi zorlanmadan kullanabileceği bir plan oldu.

Planımızın içinde:
Eylül ayı için hazırlanmış Günlük Plan
Eylül ayı için hazırlanmış Aylık Plan
2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi
Okul başında velilere doldurtulacak formlar
Okul başında velilerin cevaplarıyla öğretmenlerin dolduracağı formlar
Her ay sonunda doldurulması gereken çizelge ve formlar
Öğrenci ve öğretmen yoklama çizelgesi
Eylül ayı içerisindeki
Aile Katılımı etkinlikleri
Dramatizasyon etkinlikleri
Deneyler
Kavramlar dosyası
Kurallar panosu
Okul kroki örneği
Danslar , Şarkılar , şarkı ve dansların MP3leri
Okuma Yazmaya Hazırlık etkinlikleri
Isındırıcı , Hareketli ve Dinlendirici oyunlar
Boyama sayfaları , Grup/Proje çalışmaları , Artık materyal ve bireysel 3 boyutlu sanat etkinlikleri
Sesli ve görüntülü MP3 , video ve powerpoint masallar
Bilmeceler , parmak oyunları , Şiirler , Tekerlemeler
Belirli gün ve haftalar etkinlikleri ve videoları

9. Ayrıca içinde Tarihi büyükler günü , istiklal marşı günü , satranç günü , aile katılımı günü , deney günü , meslekler günü , hayvanlar günü , makine , tasarım ve icatlar gününün de bulunduğu 24 maddelik araştırma ve öğrenme listesi ve bu listede işlenen konularla ilgili video , etkinlik ve oyunlar bulunmaktadır. (Araştırma öğrenme listesinin büyük kısmı müfredatta olmamasına karşın çocuklara daha fazla araştırma ve öğrenme imkanı sağlaması amacı ile yapılmıştır.)

Planın içine bunların hepsini koyunca biraz büyük oldu tabi. :)
Linkler aşağıdadır:
//rapidshare.com/files/2960611841/EYLÜL.part1.rar
//rapidshare.com/files/3650376049/EYLÜL.part2.rar
//rapidshare.com/files/278294472/EYLÜL.part3.rar

Ya da partlarla uğraşmadan aşağıdan tek link olarak indirebilirsiniz.:
//rapidshare.com/files/3448759529/EYL%C3%9CL.rar

Planı indirip inceleyen arkadaşların plan hakkındaki yorum / istek ve önerilerini bekliyorum...

Arkadaşlar şimdiden 500ün üzerinde arkadaşımız Eylül ayı planımızı indirmiş. İlginiz için teşekkür ederiz.

harika bir çalışma. çok büyük bir emek var. çok çok teşekkürler hocam elinize sağlık. eylül ve ekim planlarınızdan çok faydalanmıştım. ancak bazı sebeplerden dolayı diğer ayları yayınlamama kararı almışsınız. kendi adıma üzüldüm.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos