Neler yeni

2013 2014 OKUL ÖNCESİ PLANLARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

2013_2014 OKUL ÖNCESİ PLANLARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

[FONT=&quot]Değerli Öğretmenlerimiz, bildiğiniz gibi Okul Öncesi Eğitim Programı 2012’de güncellendi. Bu güncelleme ile;[/FONT]
[FONT=&quot]1. Aylık planhazırlama ve uygulama sistemi benimsendi. [/FONT]
[FONT=&quot]2. Günlük plan hazırlanmasından vazgeçildi. Bunun yerine bir gün içinde gerçekleşen kahvaltı, yemek, temizlik ve dinlenme gibi rutinlerle, oyunlar ve diğer etkinliklerin yer aldığı, “güne başlama zamanı, oyun zamanı, etkinlik zamanı ve günü değerlendirme zamanı” bölümlerinden oluşan günlük eğitim akışları oluşturuldu. [/FONT]
[FONT=&quot]3. [/FONT][FONT=&quot]Öğretmenin “yaratıcı oyun ve etkinlikler hazırlaması, uygulaması ve değerlendirmesi” için değişik kazanım ve göstergelerle etkinlikler hazırlaması ve böylece kendisine bir etkinlik havuzu oluşturması gündeme geldi. [/FONT]
Mavi Yunus Okul Öncesi[FONT=&quot], [/FONT][FONT=&quot]eğitim programındaki tüm değişiklik ve güncellemeleri dikkate alarak, bir taraftan 36-48, 48-60 aylara yönelik sizlere özel eğitim setlerive bu eğitim setleri ile kullanacağınız çeşitli sınıf içi / dışı eğitim materyalleri hazırladı. [/FONT]
[FONT=&quot]Diğer taraftan ihtiyacınız olacak farklı yaş gruplarına yönelik eğitim setleri için ayrı ayrı “aylık eğitim planı”, “yarım ve tam günlük eğitim akış”ları, yarım ve tam günlük etkinlik örneklerini içeren “etkinlik havuzları”nı (programın istediği etkinlik formatında) hazırlandı. [/FONT]
[FONT=&quot] “Türkçe, Sanat, Drama, Müzik, Hareket, Oyun, Fen, Matematik, Okuma Yazmaya Hazırlık ve Alan Gezileri” şeklinde yapılandırılmış / yarı yapılandırılmış / bütünleştirilmiş etkinlik türlerine yer verildi. Kavramları, özel gün ve haftalar ile aile katılımı ve değerlendirme süreçlerini içeren “büyük grup, küçük grup veya bireysel” etkinlik örnekleri planlandı. [/FONT]www.maviyunus.com.tr[FONT=&quot] İnternet adresimizden yayınladığımız eylül ayı için hazırlanan örnek planları kolayca inceleyebilirsiniz.[/FONT]
Mavi Yunus Okul Öncesi[FONT=&quot] eğitim ve gelişim setlerini kullanan her öğretmene, her set için ayrı ayrı hazırlanan, bir yıl boyunca kullanacağı tüm planlar“aylık eğitim planları, 180 iş günü için günlük akış planları ve etkinlik örneklerini içeren etkinlik havuzları ile gerekli formlar” özel olarak verilecektir.[/FONT]
[FONT=&quot]Saygılarımızla.[/FONT]

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos