1. Sitemizin yazılımı değişmiş olup kullanıcı adı ile girişlerde başlangıçta sorun yaşanabilir , özellikle kullanıcı adında Türkçe Karakter olanlar. Giriş yapmak için kullanıcı adı yerine mail adresiniz ile giriş yapınız. Sorun yaşarsanız erdoganibrahim@msn.com'dan bana ulaşabilirsiniz.İbrahim ERDOĞAN
  Duyuruyu Kapat

2013 Dikey Geçiş Sınavı-DGS- Başvuruları Başladı

'DGS' forumunda Emine Hoca tarafından 27 Mayıs 2013 tarihinde açılan konu

 1. Emine Hoca

  Emine Hoca Moderator

  Katılım:
  13 Ekim 2011
  Mesaj:
  1,213
  Alınan Beğeniler:
  3

  Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans programları mezunlarının gireceği lisans öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları başladı.

  ÖSYM'nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, meslek yüksekokulları ve açıköğretim önlisans programları mezunlarının gireceği lisans öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları 27 Mayıs-5 Haziran arasında yapılacak.

  Sınava mezun olanlar ile son sınıfta olup staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabilecek.

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurtdışından mezun olup denkliği kabul edilenler de DGS'ye başvuru yapabilecek. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS'ye girmeleri gerekiyor.

  BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN


  Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2013-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin //www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.
   

Bu Sayfayı Paylaş