Neler yeni

2013 Öğretmen Yer değiştirmeleri İle İlgili Müjdeli Haber

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Yönetici ve öğretmenlerin Norm Kadrolarına ilişkin yönetmelikte herhangi bir değişiklik yapmadan öğretmen atamalarını yapacağı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Mayıs ayında başlayacak atama takvimi Ağustos ayının sonu itibariyle bitirilmiş olacak.

Öğrenim Özrü Dikkate Alınacak mı?

Danıştay 2. Dairesi, Milli Eğitim Bakanlığının özür durumuna bağlı yer değiştirme kılavuzunda öğretmenlerin öğrenim özrüne göre yer değiştirme imkanı verilmediği için kılavuz hakkında açılan davada eksik düzenleme olduğu gerekçesiyle, düzenlemenin yürütmesini durdurmuştu. Öğretmenler, bu yılki kılavuzda öğrenim özrüne yer verilip verilmeyeceğini merakla bekliyorlar.

Yönetmelik Beklentileri Karşılıksız Kaldı

Geçtiğimiz günlerde bir bakanlık yetkilisinin yer değiştirme yönetmeliğine ilişkin hazırlıklarının bitirildiği ve yönetmeliğin yayınlanmaya hazır olduğu yönündeki açıklamasının ardından yönetmeliğin yayınlanması beklenirken herhangi bir düzenleme yapılmadan atama yapılacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre önümüzdeki günlerde öğretmenlerin yer değiştirme kılavuzu yayınlanacak. Yayınlanacak kılavuza göre öğretmenlerin yer değiştirme başvuruları şu sıralamaya göre yapılacak:

Planlanan Atama Takvimi

İl İçi Yer Değiştirmeler Mayıs sonunda başlayacak ve Haziran ayında atamalar yapılacak.

İl Dışı Yer Değiştirmeler Haziran ayında yapılacak.

Alan Değişikliği Haziran sonunda başlayacak ve Temmuz ayının başında atamalar yapılmış olacak.

Özür Durumu atamaları Ağustos ayının başında yapılacak.

Son olarak da Ağustos ayının sonunda İlk Atamalar yapılacak.

Öğretmen Yer Değiştirme İşlemleri Başlıyor! | PERSONEL ATAMA

Şimdiden hayırlı olsun arkadaşlar...

:)

bilgilendirme için teşekkürler ilk atamaların ağustos sonu olması çok iyi olmuş inşallah atanırsam ben ve benim gibi olanlar için iyi olacak geçen yıl atananlara zor olmuştu atandıklarını öğrendikleri gibi valizlerini toplayıp çıkmak zorunda kalmışlardı
Özür durumu çok kötü olmuş keşke eylül baz alınsaydı da geçen yıl atanmış olanlar bu yıl isteyemeyecek gibi:dft006:

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos