Neler yeni

Anneler Günü Çiçeğimiz,Kartımız,Mektubumuz,Hediyemiz (KALIBI İLE)

Buzdolabı süslerimiz :)

Tüm hediyeleri bu kalpli kutuların içine koyacağız ve içi sim dolu :)

Mektubumuz

CANIM ANNEM...

İlk ağlayışım dünya sessizliğini bozduğu zaman kendimi sımsıcak bir kucakta bulmuştum. “Böyle güzel kokuda mı olur Allah’ım?”Sevgi dolu titrek bakışları üzerimde…Dudakları alnımdaki ilk öpücüğüm…Annem geceleri nasıl bölerdin uykunu;yorgunluğuna aldırmaz hep yanımda kalmanı isterdim.İlk adımlarım hep sana doğruydu hatırlar mısın?Türkçemdeki ilk hecem, ilk sözcüğümdün ANNE!...Sana her anne deyişimde yüzün gülerdi.Ağladığımda yüzün yanar, güldüğümde tüm çiçekler senin…Düştüğümde o yumuşak ellerin uzanır ellerime…inan sen benimleyken yaralarım hiç acımaz anne. “Hani sen öpünce geçer ya!” Suçlarımı bakışlarımdan anlarsın, bir iki söylenir sonra affedersin. Şefkatin engin gibi anne. İlk öğrendiğim renk gözlerinin rengiydi. Şimdi ise sana hangi rengi getirsem diye düşünüyorum. Bilirim, gülleri seversin sen…Yedi renk yeter mi sana hiç?fedakarlığına dünyayı sersem yeter mi?Ben hayatı senden öğrendim anne!Melekler nasıl olur diye hiç düşünmedim.Allah ‘ın bana beni korusun,sevgiyle doyursun yaşamayı anlatsın diye gönderdiği meleğimsin sen.Hala bebeğinim ben senin değil mi?Oysa bak okula bile gidiyorum.Boyum kısa belki sesim ulaşmaz sana.Ama ilk cümlem sana…

“ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN BENİM MELEK ANNECİĞİM !...”

Aynı zamanda geçen sene yaptığım slayt vardı.Kartonlara yazılar yazmıştım tek tek çocuklar tutmuştu ve şarkı eşliğinde slayt yaptım bu sene de onu uyguladım.O da hediyelerimize dahil :)Buradan bakabilirsiniz.

//www.onceokuloncesi.com/anneler-guenue-slaytim-t59442.html?t=59442

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Hediyelerin hepsi hazırlanmış. Peki program var mı? Hediyeler 11 Mayısta nasıl bir etkinlikle verilecek? :)

ben anneler gününde program yapmıyorum. zaten okulda program hazırlıyorum - pona hazırlıyorum. bana denk düştü bu sene. sadece buzdolabı süsü ve kart göndereceğim

Emel öğretmenim Ülkü öğretmenimizin şiirini söyleyecekler,2 tane slaytım var,1 şarkımız var işte bu kadar :)

Ayşe86

Kayıtlı Üye
Ben de kutuları çok sevdim, bana kısaca Anne diyebilirsin :)

Hem Ayşe demek ile aynı harf ve hece sayısına sahip ;)

Aynı harf ile başlayıp aynı harf ile de bitiyor :p

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos