Neler yeni

Aşağı Yukarı Kavramıyla İlgili Oyun

Selma Hoca

Kayıtlı Üye
aşağı-yukarı oyunu

Çocuklar daire olurlar.Öğretmenin komutlarına göre ellerini aşağı ve yukarı hareket ettirirler.Öğretmen yukarı dediğinde ellerini havaya kaldırırlar, aşağı dediğinde ise aşağı indirirler.Yanlış yapanlar oyundan çıkar.

Özel Öğretim Yöntemleri dersim için;

Kavramım: Yaşlı - Genç / Yüksek - Alçak
Kazanımım: Sesini uygun kullanır / Değişik ortamlarda ki kurallara uyar)
Olacak şekilde;

...MÜZİK - HAREKET etkinlik alanlarında bütünleştirilmiş UYGULAMA, DEĞERLENDİRME, AİLE KATILIMI ve UYARLAMA şeklinde dört grup etkinlik ve materyal fikri istiyorum.

...TÜRKÇE - OYUN etkinlik alanlarında bütünleştirilmiş UYGULAMA, DEĞERLENDİRME, AİLE KATILIMI ve UYARLAMA şeklinde dört grup etkinlik ve materyal fikri istiyorum.

...FEN - SANAT - DRAMA etkinlik alanlarında bütünleştirilmiş UYGULAMA, DEĞERLENDİRME, AİLE KATILIMI ve UYARLAMA şeklinde dört grup etkinlik ve materyal fikri istiyorum.

...MATEMATİK - OKUMA YAZMA etkinlik alanlarında bütünleştirilmiş UYGULAMA, DEĞERLENDİRME, AİLE KATILIMI ve UYARLAMA şeklinde dört grup etkinlik ve materyal fikri istiyorum.

......YARDIM EDECEK OLAN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM. FİKİR YARDIMINA ÇOK İHTİYACIM VAR.

...Fikir vererek yardımcı olmak isteyenler için kazanımlarımın alt basamaklarını da aşşağıda yazdım. Tekrar TEŞEKKÜR EDERİM :))

Dil Kazanımım 2: Sesini uygun kullanır.
(Konuşurken , şarkı söylerken nefesini doğru kullanır.)
(Konuşurken , şarkı söylerken sesinin tonunu ayarlar.)
(Konuşurken , şarkı söylerken sesinin hızını ayarlar.)
(Konuşurken , şarkı söylerken sesinin şiddetini ayarlar.)
Sosyal Kazanım 12: Değişik ortamlardaki kurallara uyar.
(Değişik ortamlarda ki kuralların belirlenmesinde düşüncelerini söyler)
(Kuralların gerekli olduğunu söyler)
(İstekleri ile kurallar çeliştiğinde kurallara uygun davranır)
(Nezaket kurallarına uyar)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos