Neler yeni

Astronotumuz :)

Öncelikle iki kat graf kağıdını masaya koydum. Sınıfımızın en küçük öğrencisini kağıdın üzerine yatırıp kendisine şekil verdim. Bunu yaparken çocukların keyfine diyecek yoktu kalemle öğrencimin şeklini çizdim. daha sonra siyah tahta kalemiyle düzgün bir biçimde boğumlu bir astronot çizdim ve çift kat kestim. çocukları iki ayrı gruba ayırdım. bir gruba ön yüzünü, diğer gruba arka yüzünü pastel boya ile boyamalarını istedim. Daha sonra her çocuğa gazete sayfaları verdim ve yırtmalarını istedim.. Bütün yırtılmış gazete kağıtlarını astronotumuzun içine doldurup zımbaladık misina ile tavana astık

Umarım faydalı olmuşumdur hocam..

Çok sevimli bir astronot olmuş. Kullandığınız malzemeleri ve etkinliğin yapılış aşamalarını da paylaşırsanız daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Elinize sağlık. :)

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Çok sevimli bir astronot olmuş. Kullandığınız malzemeleri ve etkinliğin yapılış aşamalarını da paylaşırsanız daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Elinize sağlık. :)
Emeklerinize sağlık.

Neslihan öğretmenim; Ben biraz daha detaycıyım. Senin isteklerine ek Etkinlik Planını okumak isterim.:)

Öncelikle iki kat graf kağıdını masaya koydum. Sınıfımızın en küçük öğrencisini kağıdın üzerine yatırıp kendisine şekil verdim. Bunu yaparken çocukların keyfine diyecek yoktu :) kalemle öğrencimin şeklini çizdim. daha sonra siyah tahta kalemiyle düzgün bir biçimde boğumlu bir astronot çizdim ve çift kat kestim. çocukları iki ayrı gruba ayırdım. bir gruba ön yüzünü, diğer gruba arka yüzünü pastel boya ile boyamalarını istedim. Daha sonra her çocuğa gazete sayfaları verdim ve yırtmalarını istedim.. Bütün yırtılmış gazete kağıtlarını astronotumuzun içine doldurup zımbaladık :) misina ile tavana astık :)

Umarım faydalı olmuşumdur hocam.. :)

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Öncelikle iki kat graf kağıdını masaya koydum. Sınıfımızın en küçük öğrencisini kağıdın üzerine yatırıp kendisine şekil verdim. Bunu yaparken çocukların keyfine diyecek yoktu :) kalemle öğrencimin şeklini çizdim. daha sonra siyah tahta kalemiyle düzgün bir biçimde boğumlu bir astronot çizdim ve çift kat kestim. çocukları iki ayrı gruba ayırdım. bir gruba ön yüzünü, diğer gruba arka yüzünü pastel boya ile boyamalarını istedim. Daha sonra her çocuğa gazete sayfaları verdim ve yırtmalarını istedim.. Bütün yırtılmış gazete kağıtlarını astronotumuzun içine doldurup zımbaladık :) misina ile tavana astık :)

Umarım faydalı olmuşumdur hocam.. :)
Bu mesajınızı konuya ekledim. :)

Ama etkinliğin planı henüz yok.:)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos