Neler yeni

bıttım sabunu

dvtgrl3

Yeni Üye
Saçlara faydaları nedeniyle alternatif tıpta ve halk arasında kullanılan en eski bitkiler arasında yer alan Bıttım Sabunu saç bakımında da oldukça popülerdir. Bıttım sabunların içinde kesinlikle kimyasal madde bulunmaması ve doğal bir biçimde meydana gelmesinden ötürü saç ve cilt için çok faydalı olması en önemli özelliklerindendir. Bıttım sabunu antiseptik özelliğe sahiptir. Antiseptik diğer bir değişle mikrop öldürücü yok edici faydasıdır. Bu özelliği sayesinde bıttım sabun kullanan insanlar saç derisinde oluşan ve saç köklerinin çürümesine neden olan bakteri ve mikropları yok ederler. Bıttım sabunun içeriğini oluşturan bıttım yağı saç diplerine nufus ederek saç köklerini güçlendirir. Saçların dökülmesini engeller. Kepek ve diğer olumsuz oluşumları yok eder. Bu yukarıda saydıklarımız bıttım sabunun ençok bilinen özelliklerinden sadece bazılarıdır. Mantıklı olarak düşünecek olursak içeriğini bilmediğimiz zararlı ve yan etkileri söz konusu olan sabun veya şampuanların yerine bıttım sabunu kullanmak çok daha faydalı olacaktır. Bıttım yağı, çevresel faktörlere bağlı saç dökülmesini yavaşlatabilir, saç derisi sorunlarına doğal antibiyotik olarak iyi gelir ve saçın genel görünümünü geliştirir. Bıttım Sabunu aktardan veya internet temin ettiyseniz sabunu saç derisine masaj yapabilirsiniz. Saçları daha fazla nemlendirmek için bıttım sabunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu kadar basit. Daha sonra bu karışımla saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Saç uçlarınız fazla kırılıyorsa geceden uçlara bir miktar yağdan sürerek sabah saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Çok yıpranmış saçlar için yağı saç derisine iyice yedirdikten sonra bir havlu sararak 1 gece bekletebilirsiniz. Bıttım Sabunu saç bakımında kullanımının belirli bir yan etkisi yoktur. Bıttım sabununun faydaları Bıttım sabunu saç dökülmesini tamamen durdurur bıttım sabunu kullanarak saçlarınızı geri kazanabilirsiniz. Bıttım sabunu kepek oluşumunu tamamen yok eder. Beyazlaşmış saçlar için kullanıldığında 7-8 ay içerisinde doğal güç vererek eski rengini alır.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
18,858
Kullanıcılar
27,852
Son üye
Mfbos