Neler yeni

DİL ve KONUŞMA GELİŞİMİNİ OYUN TABANLI ETKİNLİKLERLE DESTEKLEME EĞİTİMİ

dilgem

Yeni Üye
DİL VE KONUŞMA GELİŞİMİNİ OYUN TABANLI ETKİNLİKLERLE DESTEKLEME EĞİTİMİ
Öğretim Elemanı: Uzman Dil ve Konuşma Terapisti Dilara MERMERTAŞ
Eğitim Bilgisi:
 Lisans: Universität Hildesheim, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü
 Yüksek Lisans: Leibniz Universität Hannover, Zihinsel Engelliler ve Rehabilitasyon Enstitüsü, Dil ve Konuşma Terapistliği Bölümü
Eğitim Tarihi: 03 Mayıs 2015 / Pazar
Saat:10.00-17.00
Süre: 1 Gün / 7 ders saati
Yer: DİLGEM
Adres: Yeni Mah. Abdülhalik Renda Cad. Tevfik Bey Apt. No:18 Kat:1 D:4-5 Pendik/ İSTANBUL
(Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu Karşısı)
İletişim:
Tel: 0 216 354 00 56 - 0 530 825 70 05
E-mail: [email protected]
Hedef Kitle: Özel eğitim ve okul öncesi alanlarında çalışan eğitimciler ve bu alanlarda okuyan üniversite öğrencileri
Eğitimin Amacı: Bu egitimin amacı, özel eğitim ile okul öncesi alanlarında çalışan eğitimcileri ve bu alanlarda okuyan üniversite öğrencilerini;
 Dil ve konuşma terapistliği mesleği ile dil ve konusma gelişimi hakkında bilgilendirmek,
 PROLOG materyalleri aracılığıyla dil ve konusma gelisimini destekleme yollarının öğretimi.
Eğitim Çıktıları: Bu eğitim sonunda katılımcıların,
 Dil ve konuşma terapistliği mesleğini tanıyabilmeleri,
 İletişim-dil-konuşma arasındaki bağıntı ve bu alanlarda karşılaşılan sorunlar hakkında temel düzeyde bilgiye sahip olmaları,
 PROLOG materyalleri aracılığıyla dil ve konusma gelisimini destekleyebilmeleri beklenmektedir.
Eğitimin sonunda katılımcılar:
 Dil ve Konuşma Terapisti’nin işlevlerini ve görevlerini ifade edebilirler.
 İletişim, dil ve konuşma kavramlarını tanımlayabilirler.
 Eğitim ortamlarında sıklıkla karşılaşılan dil-konuşma sorunları hakkında temel bilgiler aktarabilirler.
 İletişim-dil-konuşma bozuklukları ile karşılaşıldığında ne yönde danışmanlık ve rehberlik yapılması gerektiğini ifade edebilirler.
 PROLOG materyalleri aracılığıyla dil ve konuşma gelişimini destekleyebilirler.
Konular:
 Dil ve konuşma bozukluklarında temel kavramlar.
 Normal dil ve konuşma gelişimi
 Dil sorunları: Gelişimsel dil bozuklukları
 Sözel dilin dışa vurulmasında karşılaşılan sorunlar:
a. Konuşma sorunları:
 Sesletim (artikülasyon) sorunları
 Ses bozuklukları (disfoni, püberfonikdisfoni afoni,)
 Dudak-damak yarıklığına bağlı konuşma bozuklukları
 Akıcılık sorunları (kekemelik, hızlı-bozuk konuşma)
 Okuma ve yazma sorunları (disleksi, disgrafi, diskalkuli)
 Özgül Dil ve Konuşma Bozuklukları
 Dil ve Konuşma Terapistinin (DKT) özellikleri, işlevleri ve görev tanımları
 PROLOG firmasına ait dil ve konuşma gelişimini destekleyici materyallerin tanıtımı ve uygulamalı kullanımlarının öğretimi,
Uyarı!
1- Katılımcılara DİLGEM onaylı 7 ders saati süreli KATILIM BELGESİ verilecektir.
2- Eğitim kontenjanı 40 kişidir. Katılımın 40 kişiden fazla olması durumunda DİLGEM eğitimin yerini Pendik ilçesi bünyesinde başka bir salona alma yetkisine sahiptir. Bu durumda DİLGEM tarafından katılımcılara eğitimin yeni yerinin bilgisi verilecektir.
3- Ücret: 120 TL ( Her katılımcıya PROLOG firmasının en çok tercih edilen serisi olan Twinfit serisinden 16.90 Euro değerinde bir ürün hediye edilecektir.)
4- Kayıt: Katılımcıların eğitim ücretinin en az yarısını aşağıdaki hesap numaralarından birine yatırmaları ve 0 216 354 00 56 - 0 530 825 70 05 numaralı telefonları arayarak kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Dileyen katılımcılar ücretlerini yatırdıktan sonra ad-soyadı, telefon numarası ve katıldıkları il-ilçe bilgilerini belirten bir maili [email protected] adresine mail atarak da kesin kayıt işlemlerini tamamlayabilirler.
5- Hesap Bilgileri:
Yapı Kredi Bankası
Hesap Sahibi: Kürşat ARIKMERT
Hesap No: 856 421 65
IBAN NO: TR490006701000000085642165 Türkiye İş Bankası
Hesap Sahibi: Kürşat ARIKMERT
Şube Kodu / Hesap No: 1192- 0081804
IBAN NO: TR610006400000111920081804

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar