Neler yeni

Kulak Çöpü ile Boyama Çalismasi

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
yok hayir parmak boyasi degil. Ozel cocuklar icin boya oluyo, o boyayla her seyi boyayabiliyolar: parmak boyasi, fircayla boyama, cama bile boyama yapabiliyolar..

Birinci resim sizin örnek çalışmanız sanırım. Kulak çubuğu ile resim yapma fikriniz ile harika eserler çıkarmışsınız. çocuklar da keyifle çalışmış olmalı.:)

Bu boyanın bir cinsi olmalı, bunu yazar mısınız lütfen.:)

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Tam adını bilmiyorum ama yurtdışında kullanılan bir boya imiş parmak boyasına yakın diye hatırlıyorum. :)
Parmak boyası gibiyse;

aynı boyayı bulmak şart değil. 2 kaşık nişastayı bir bardak soğuk su ile ezip şefaf bir hal alıncaya kadar pişirin. Sonra içine çay kaşığının ucu ile kırmızı gıda boyası ve biraz da bulaşık detarjanı karıştırın, işte size şahane boya.

Üstelikte sağlığa hiç bir zararı yok.

aysn aydn

Yeni Üye
Parmak boyası gibiyse;

aynı boyayı bulmak şart değil. 2 kaşık nişastayı bir bardak soğuk su ile ezip şefaf bir hal alıncaya kadar pişirin. Sonra içine çay kaşığının ucu ile kırmızı gıda boyası ve biraz da bulaşık detarjanı karıştırın, işte size şahane boya.

Üstelikte sağlığa hiç bir zararı yok.
:).. kesinlikle denicem Emel hocam, tesekkurler.
ayrica, arastirdim parmak boyasiymis..
boyalari koydugum kutucuklarida yumurta kolilerinden kestim:),, boylece hem renklerde sorun olmadi hemde her cocugun kendine ait boyasi oldu.

aysn aydn

Yeni Üye
Birinci resim sizin örnek çalışmanız sanırım. Kulak çubuğu ile resim yapma fikriniz ile harika eserler çıkarmışsınız. çocuklar da keyifle çalışmış olmalı.:)

Bu boyanın bir cinsi olmalı, bunu yazar mısınız lütfen.:)
Evet, birinci resimi kendim yaptim ornek olarak ve cocuklarin cok hosuna gitti birakmak istemediler.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos