Neler yeni

Meb' de Atamalar Başlıyor

Katılım
12 Haz 2012
Mesajlar
114
Beğeniler
0
#1
Grup Başkanlarından, İl Milli Eğitim Müdürlerine, Şube Müdürlerine kadar atama fırtınası başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığında Grup Başkanalıklarına atama yapılıyor. Milli Eğitim Bakanı daha önce haberini yaptığımız gibi 8 e yakın istifasını aldığı grup başkanının yerine yenilerini atayacak. Grup Başkanlarını tek tek dinleyen Milli Eğitim bakanı durumdeğerlendirmesi yaptı ve istifaların nedenlerini öğrendiği gibi görevden almanın nedenlerini izah etme imkanı da bulmuş oldu.

Milli Eğitim Bakanı Grup başkanlıklarına yapacağı atamalar için Genel müdürlerin tek tek fikirlerini alıyor. Grup Başkanlıklarına yapacağı atamanın ardından 48 İl Milli Eğitim Müdürü ataması yapacak.

Vekaleten ataması yapılan il müdürlerinden şu ana kadar kadrolu olarka atanarak kararnamesi resmi gazetede yayaımlanan 10 il müdürünün yanında 48 İl müdürü daha ataması yapılacak. Vekaleten ataması yapılan İl müdürlerinden 10 a yakın isim ise gidici. Daha önce sendika ağırlıklı olarka oluşturulan listede Sendikanın etkisi bu sefer olmayacak.

Haklarındadaki şikayetlerin ayyuka çıktığı 10 a yakın İl Müdürü görevden alınacak. Bu İl Müdürleri arasında Samsun, Adana, Gaziantep gibi İllerin müdürleri yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanının onayladığı atamalarda 3 lü mekanizma kullanılıyor. Ak Parti İl Teşkilatı, İl Milletvekilleri ve Valilerin görüşleri alınarak İl Milli Eğitim Müdürleri atanacak. Bu isimlerin belirlenmesinde en büyük etki ise BakanYardımcısı Orhan ERDEM'e ait. İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ve şube müdürlüklerine yapılacak olan atamalarda da aynı 3 lü mekanizmakullanılarak atamalar yapılacak. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğününü ardından 1200 şube müdürü ataması yapılacak.
 

Forum istatistikleri

Konular
18,867
Mesajlar
30,333
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos
×