Neler yeni

Öğrencilerimden Yaramaz Farecik Oyunu

Yıldızlar sınıfı öğrencilerimin farecik oyunu. Çocuklar bu oyunu severek oynuyorlar.
Sıralamada bir kız bir erkek olacak benim minikler yanlış durmuşlardı.:021: Güle güle oynayın.:)

Yaramaz farecik oyunu

//onceokuloncesi.com/dosya/uploads/b688f23d519ee840b03419bffb2fbfdf.rar

Yaramaz farecik şarkısı

//www.onceokuloncesi.com/yaramaz-fa...=4105&highlight=yaramaz+farecik+%FEark%FDs%FD

İzleyemeyenler için hareketleri.

Tek sıra halinde bir kız bir erkek eşli oynatıyorum.

1 - Müziğin hemen başında kızlar öne gelip arkaya tekrar sıraya yerlerine dönerler.

2 - Sonra erkekler öne gelir ve yerlerine dönerler.

3 - Kızlar öne gelir ve dönerler. (Dönerken geri geri dönülür )

4 - Tek sıra halinde hepsi birden yavaş bir şekilde kendi etraflarında dönerler,şarkı sözleri başlayana kadar dönerler.

5 - Bizim mutfakta bir yuvası var derken; hepsi birden başlarının üzerinde ellerini birleştirirler çatı yaparlar.

6 - Ben bilemem ki kaç yavrusu var derken; sol el bele konulur sağ el de sallanır.
7 - Her şeyi kemirdi her şeyi dağıttı derken; kollar havaya kaldırılır ve sağ sola hareket ettirilir.

8 - Annemi babamı çıldırttı derken; sol el belde sağ bacak ileride, işaret parmağı ile uyarı işareti yapılır ve çıldırttı derken eller bilekten döndürürlür( çıldırma hareketi ya da delisin hereketi diyebiliriz )

9 -Nakarat - Farecik farecik döktün saçtın farecik, farecik farecik çok yaramazsın farecik derken; Erkekler hemen yare yatarlar ve kol dirseklerinin üzerinde dururlar ve bacakları pedal çevirir gibi hareket ettirirler ( Bisiklet sürme )
Bu arada kızlar da onlarla aynı anda arkalarını dönerler belden popolarını kıvırırlar.

10- Nakarat sözleri bitince erkekler yine hareketlerine devam ederler, kızlar da burda alkış yaparak onların etrafında dönmeye başlarlar, yeniden şarkı sözleri başlayana kadar. Başlamadan önce herkes yerine geçer.

11 - 1 den 9.maddeye kadar tekrar bütün hareketler yapılır.

12 - En son nakarata gelince erkekler yerde , kızlar yine arkaları dönük hareketlerini yapıyorlar. Bu sefer erkeklerin etrafında dönmeden şarkı biterken kızlar yere sağ dizlerini koyarlar iki el havaya avuçlar açık kaldırılır. Erkekler de yerden kalkarlar düz bir şekilde dururlar eller havaya avuçlar açık. Bu şekilde bitirilir.

Şarkının sözleri;

Yaramaz Farecik

Bizim mutfakta bir yuvası var
Ben bilemem ki kaç yavrusu var
Her şeyi kemirdi her şeyi dağıttı
Annemi babamı çıldırttı.

Farecik farecik döktün saçtın farecik
Farecik farecik çok yaramazsın farecik
Farecik farecik döktün saçtın farecik
Farecik Farecik çok yaramazsın farecik

Bizim mutfakta bir yuvası var
Ben bilemem ki kaç yavrusu var