Neler yeni

Oyuncak Yapımı ve Oyunlarr:((

breeze

Yeni Üye
karşılaştırma sıralama ve sayı kavramlarıyla ilgili oyuncak yapıp oyun bulmam lazımm. yardım edebilirmisinz

Bunları bir internet sitesinden almıştım umarım işinizi görür.Sayı kartları aynı zamanda dokunma duyusunu geliştirip yanlış hatırlamıyorsam görme engelliler için de kullanılabiliyordu.

breeze

Yeni Üye
çok teşekkür ederimm ancak ben öğrencym tam bilmyrm bişeyleri ve yukardaki oyuncagı hangi konuya dahil edecemi bulamadımm:((

İlk oyuncağı karşılaştırma da ikincisini ise sayılar konusunda verebilirsiniz.

İlk oyuncakta pencerelere nelerin karşılaştırmasını vermek istiyorsanız ikişerli olarak karışık bir şekilde hazırlayabilirsiniz.Mesela iki pencerede büyük top,küçük top diğer pencerede kalın ağaç,ince ağaç gibi karşılaştırmaları verebilirsiniz.

İkincisinde 1 rakamını hazırlayıp bir kartta da bir kelebek koyarsınız sayı ve nesne eşleştirmesi yaptırmış olursunuz.

İlk aklıma gelen örnekler bunlar.Umarım faydası olmuştur.Tabii bunları çeşitlendirmek sizin elinizde.:)

breeze

Yeni Üye
çok teşekkür ederimm:)) çok faydası oldu gerçektenn:)) bi sürü fikir geliyor aklıma ama icraate dökmek de mesele oluyo:((

Sayılarla ilgili olarak daha yeni planımda vardı onu yazayım.Sayı kartlarını çocuklar görmeden sınıfın bazı yerlerine saklayabilirsiniz.Eğer eşleştirmeli sayı kartıysa iki kartıda bulmasını sağlar ve sınıfça hangi sayı olduğunu konuşursunuz.

Sıralamada çocukları 'Haydi asker gibi tek sıra halinde sıra olalım.' deyip boy sıralarına göre durmalarını isteyebilirsiniz ya da tren olup küçük trenden büyük trene doğru sıralanabilirler.

Karşılaştırmada önce masaya hızlı vurup sonra yavaş vurdurabilirsiniz.Bunu ayaklar ve eller olarak genişletebilirsiniz.

breeze

Yeni Üye
çok çok teşekkür ederim gerçekten kafamda bişeler oluşmaya basladıı:D hatta direk oluştu:)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos