Neler yeni

Röntgen Filmi

Fen ve doğa etkinliği dersinde “Röntgen cihazı nedir?, Ne işe yarar? ” gibi sorularla karşılaşıyorsanız ya da doğrudan çocuklara bu konu ile ilgili bilgi vermek istiyorsanız bu tarz bir etkinlik destekleyici olabilir.

Çocuklar siyah fon kartona tebeşirle ellerinin kalbını çıkarıyorlar. Ardından parmak boyası ile el baskısı yapıyorlar. Gördüğünüz gibi gerçek röntgen filmlerini andırıyor. Özellikle sol elin izi gerçek ek kemikleri gibi

yabancı siteden alıntı

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
Fen ve doğa etkinliği dersinde “Röntgen cihazı nedir?, Ne işe yarar? ” gibi sorularla karşılaşıyorsanız ya da doğrudan çocuklara bu konu ile ilgili bilgi vermek istiyorsanız bu tarz bir etkinlik destekleyici olabilir.

Çocuklar siyah fon kartona tebeşirle ellerinin kalbını çıkarıyorlar. Ardından parmak boyası ile el baskısı yapıyorlar. Gördüğünüz gibi gerçek röntgen filmlerini andırıyor. Özellikle sol elin izi gerçek ek kemikleri gibi

yabancı siteden alıntı

ÖĞRETMENİM BU ÇALIŞMAYI BİZDE DENEDİK :)

BEN BU ÇALIŞMAYA GEÇMEDEN PROJEKSİYONLA DUVARA İNSAN VÜCUT KISIMLARINI VE İSKELET RESİMLERİNİ YANSITMIŞTIM ARDINDAN ''THE SKELETON DANS YAPMIŞTIK'' EN SONUNDA DA SINIFTAKİ İSKELET MAKETİNİ İNCELEMİŞTİK

SON OLARAK TA BU ÇALIŞMAYI YAPTIK

ÖĞRENME GÖRSELLERLE DESTEKLENİNCE DAHA KOLAY OLUYOR

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Mükemmel.

Önce verem savaş dispanserine gidilip rontgen cihazı incelenebilir. Bir çocuğun sadece el rontgeni çektirilebilir.

Sonra sınıfa dönüp Burcu öğretmenimin yazdıkları uygulanabilir.

ÖĞRETMENİM BU ÇALIŞMAYI BİZDE DENEDİK :)

BEN BU ÇALIŞMAYA GEÇMEDEN PROJEKSİYONLA DUVARA İNSAN VÜCUT KISIMLARINI VE İSKELET RESİMLERİNİ YANSITMIŞTIM ARDINDAN ''THE SKELETON DANS YAPMIŞTIK'' EN SONUNDA DA SINIFTAKİ İSKELET MAKETİNİ İNCELEMİŞTİK

SON OLARAK TA BU ÇALIŞMAYI YAPTIK

ÖĞRENME GÖRSELLERLE DESTEKLENİNCE DAHA KOLAY OLUYOR
harikasın öğretmenim günlük planının bir kısmınıda aktarmış oldun :21:

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos