Neler yeni

Safranbolu

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Safranboluya gidip de bu tarihi evleri gezmemek olmaz. Çarşısından bakır cezve de alınacak, şekerleme de.:)

Asıl önemlisi tahtadan yapılmış süs eşyaları, maketler...

paylaşım için çok teşekkürler hep merak etmişimdir bir türlü kısmet olmadı ama inşallah birgün ...............

Gidip görülmesi gereken her yeri tarih kokan bir şehir.

Emel Hocam ne yazık ki çarşısına gidemedik.Sadece bir Yörük Köyüne ve müzeye gidebildik.:)

Safranboluya gidip de bu tarihi evleri gezmemek olmaz. Çarşısından bakır cezve de alınacak, şekerleme de.:)

Asıl önemlisi tahtadan yapılmış süs eşyaları, maketler...
Ya da safanboulu evi gece lambaları, safranlı ve çifte kavrulmuş lokumları, el dokuma örtüleri köpüklü ayranları, ıspanaklı bükmeleri, çavuş üzümleri vesaire vesaire...
Safranboluyu anlatmakla bitmez.. Kaymakamlar evi, hıdırlık tepesi, arasta çarşısı, güneş saati, ince köprü, safran bitkisi, kanyonlar, mencilis mağarası..
ve unicef tarafından dünya miras listesine alınan ve açık hava müzesi diye adlandırılan , yarım metre karı ve ayazıyla ,havasıyla, suyuyla insanıyla yaşanılası yerdir memleketim.....
Karadeniz turları Safranboludan başlar. Mutlaka bekleriz...

öğretmenim galiba gelip gezmişsiniz umarım memnun ayrılmışsınızdır.

Ya da safanboulu evi gece lambaları, safranlı ve çifte kavrulmuş lokumları, el dokuma örtüleri köpüklü ayranları, ıspanaklı bükmeleri, çavuş üzümleri vesaire vesaire...
Safranboluyu anlatmakla bitmez.. Kaymakamlar evi, hıdırlık tepesi, arasta çarşısı, güneş saati, ince köprü, safran bitkisi, kanyonlar, mencilis mağarası..
ve unicef tarafından dünya miras listesine alınan ve açık hava müzesi diye adlandırılan , yarım metre karı ve ayazıyla ,havasıyla, suyuyla insanıyla yaşanılası yerdir memleketim.....
Karadeniz turları Safranboludan başlar. Mutlaka bekleriz...

öğretmenim galiba gelip gezmişsiniz umarım memnun ayrılmışsınızdır.
Hocam Yörük Köyünü gezmiştik.Yazın gelmiştim Hocam.Daha çok fotoğraf var aslında bunlar bikaçtanesi.Hayatımın en renkli ve güzel geçen günlerinden biriydi.Tarih kokan bir şehir gerçekten. :)

bende üniversite yılları zamanımda yani bundan 10 yıl önce cok gelip gitmişimdir.

çoğu yerini bende biliyorum...

ahh ahhh geçmiş zaman olur ki..

hatıralar canlandı gözümde...

keşke tekrar gelip görme imkanım olsa..

paylaşım için teşekkürler..

Safranbolu gece lambam hala durur..

O zaman beni de götürün ben gitmedim Ayşe ve Gamze öğretmeniiim:):)

Teşekkürler Neslihan öğretmenim bu güzel paylaşım için.:)

bende üniversite yılları zamanımda yani bundan 10 yıl önce cok gelip gitmişimdir.

çoğu yerini bende biliyorum...

ahh ahhh geçmiş zaman olur ki..

hatıralar canlandı gözümde...

keşke tekrar gelip görme imkanım olsa..

paylaşım için teşekkürler..

Safranbolu gece lambam hala durur..

Hale gamze öğretmenim, tekrar gelip görmek gerekir çünkü 10 yıl uzun bir zaman, her şey aynı kalmakla birlikte gelişmiş bir Safranbolu bulabilirsiniz, Hem eski hatıralarınız tekrar canlanıverir. Her eve lazım Safranbolu gece lambası. Mutlaka bekleriz:22::22:

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos