Neler yeni

Sağlığa Zararlı Böcek Boyası İçeren Ürünlerin İsimleri Açıklandı

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
İşte sahte, sağlığa zararlı ve böcek boyası içeren o ürünler

ROTAHABER (ÖZEL) - Gıda sektöründe arka arkaya gelen olumsuz haberler tüketicilerinin güvenini zedelerken, günlük hayatta çok sık kullanılan ürünlerde sağlığa zararlı maddelerin bulunması tüketicilerin tedirginliğini arttırıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önce sahte bal üreten firmaları, ardından da insan sağlığına zararlı gıda maddesi üreten firma ve markaları açıkladı. Geçtiğimiz günlerde ise Starbucks'ın, çilekli Frappuccino içeceklerinde böcekten elde edilen boya maddesi olan karmini kullandığını kabul etmesiyle farklı gıda maddelerinde kullanılan Karmin yeniden tartışmaya açılmış oldu. Rotahaber, sahte bal başta olmak üzere insan sağlığına zararlı maddeleri ve böcek içren ürünleri tek tek açıklıyor. İşte o markalar ve ürünleri...

basında balların markaları bolca yazıldı, çizildi, bu nedenle bunları yazmıyorum.

güldem peynir,
tepe tulum peyniri
uludağ soyulmuş sosis
efraim usta lokantası İzmit / kocaeli at,eşek eti çıkmış.:032:
bigbabol karmin böcek boyası
çokomel çilekli karmin böcek boyası

ülker dankek çilekli karmin böcek boyası
danone dany çilekli süt karmin böcek boyası
dr oetger böğürtlenli sus karmin böcek boyası
ülker içim puding karmin böcek boyası
jelibon karmin böcek boyası
kekstra karmin böcek boyası
gördüğüm kadarı ile çilekli olan hiç bir ürünü almamak gerek. :032:

pınar kido süt karmin böcek boyası
halk kremalı bisküi ve dahasını görmek isterseniz ................

ben fazlasına BAKAMADIM.

ÇOCUKLARIMIZIN ISRARLA BİZDEN İSTEDİKLERİ ÜRÜNLER DEMEK Kİ ONLAR İÇİN ÜRETİLİRKEN SAĞLIKLARINA DA ZARAR VERİYOR. BELKİ DE İÇİNDE BAĞIMLILIK YARATAN BAŞKA BİR ÜRÜN DE OLMALI.:dft008:

DEMEK Kİ HAZIR HİÇ BİR ÜRÜN ALMAMAK GEREK.

5 DAKİKA FAZLA ZAMAN HARCAYIP KENDİ BİSKİÜMÜZÜ, KEKİMİZİ KENDİMİZ YAPMAMIZ EN DOĞRUSU OLACAKTIR.

KİMBİLİR BİLMEDİĞİMİZ DAHA NELERLE KARŞILAŞACAĞIZ.

Emel hocam bu firmaları tarim bakanlığının sitesinde göremedim.

Ancak okuduğum haberler içinde Burger Kıng'in yargılanacağı,ayrıca Dr. sıfatıyla birtakım bitkisel ilaçları tv ve internet aracılığıyla pazarlamaya çalışan Ömer Coşkun ve Mustafa Eraslan isimlerine ait bütün o ilaçlar piyasadan toplatılarak reklamlarının durdurulmasına ve para cezası kesilmesine karar verilmiş.

Selma Hoca

Kayıtlı Üye
apikoğlu ve uludağ markalarını okumuştum ama ülker gibi herkesin güvendiği bir markadan hiç beklemezdim:(

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Bugün markete gittim. Bu gıdaları okuduktan sonra sürekli içeriklerini okudum. Özellikle içinde çilek olanlara göz attım. Psikolojim mi bozuldu ne?

jelibon çilekli şekere baktım. Üstünde şu ifade vardı '' Bitkisel boya kullanılmıştır'' demek ki birşeyler yaptılar. Biz de çocuklarımıza afiyetle yedirdik. :(

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos