Neler yeni

Sağlıklı Besleniyorum Grup Çalışmamız

Sağlıklı beslenme
Sağlıklı besinler
Sağlığımız grup faaliyeti
Yemek yemeyen çocuklar
Yemek sorunu
Faydalı yiyecekler

Amacımız sağlıklı beslenmeye dikkat çekmek. Sağlıklı yiyecekler tüketmek ve yemeklerimizi yemek.
Dört yaş grubu çalışmasıdır.

Malum yemek sorunu oluyor çocuklarda. Yemeklerini yerlerse daha güçlü olacaklarını, yanaklarının kırmızı kırmızı olacaklarını söylüyorum ve göbişlerini kontrol ederek yediklerini elimle bulmaya çalışıyorum, çok hoşlarına gidiyor.:) Pazularını ve kemiklerini kontrol ediyorum, yemeğini yiyen çocuklar arkadaşları tarafından alkışlanıyor ve sembolik ödüller veriyorum.
Yemeğe gitmeden önce güçsüz ve solgun göründüklerini söylüyorum enerji toplayalım diyorum ve yanaklarımız kızarsın diyerek yemeğe gidiyoruz. Yemekte ve sonrasında öğretmenim yanaklarım kızarmış mı diye soruyorlar. Az kızarmış biraz daha ye, çok kızarmış aferin sana cevapları onları teşvik ediyor.
Yemek yemeyen öğrencilerim vardı, etkili oldu.

Yaptığımız faaliyet bu söylediklerimle bağlantılı olduğu için uzunca açıklama yaptım:)

Sağlıklı besinler nelerdir konuştuk. Her çocuk bu besinleri kağıdına çizdi ve çizdiklerini kestiler. Çizilen çocuk kalıbımızın karnı açmış ve yüzü solgun dedik. Sağlıklı besinler yapıştırıldı ve en son çocuğumuzun yanakları kızardı:)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos