Neler yeni

Sağlıklı Olmak İçin Ne Yapmalıyız??

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
ÖZBAKIM BECERİLERİ

Amaç 1. Temizlik kurallarını uygulayabilme
4. Yiyecek ve içeceklerin temizliğine dikkat eder.

Amaç 3. Doğru beslenmenin önemini fark edebilme
1. Yiyecek ve içecekleri ayrım yapmadan yer / içer.
2. Yiyecekleri ve içecekleri yeterli miktarda yer / içer.
4. Sağlığı olumsuz etkileyen yiyecekleri ve içecekleri yemekten / içmekten kaçınır.
öğrencilerime dün türkçe dil etkinliği sırasında sağlıklı olmak için neler yapmalıyız ? sorusunu sormuştum herbirinden farklı cevaplar gelmişti.
konuşma sırasında
pekiii herkes şuan benim çok hasta olduğumu düşünsün
biraz boğazım acıyor ateşim var hapşuuuuruyorumda üşüttüm sanırım ne yapmam gerektiği konusunda bana yardımcı olurmusunuz demiştim. dr git şurup iç, uyu sıkıca giyin annelerin verdiği baldan ye meyve ye gibi yorumlar gelmişti bende bunu bekliyordum zaten meyve gelince peki suyunu da içsem olurmu dedim olur dediler peki dedim nasıl içicem biri emersen suyunu içersin dedi :42bebes:
bi taneside meyve sıkacağında sıkarsanda içersin öğretmenim dedi. beklenen cevaptı tabii :D
- pekiiii yarın sizde benimle birliktee meyve suyu içmek istermisiniz hemdee kendi meyve suyumuzu kendimiz yaparak ne dersiniz
- eveeeeeeeeett
bu konuşmanın ardından bugünde düzenek kuruldu ve herkes kendi meyve suyunu yaptı ve defalrca yapıp içmek istedi :)
yorucu ama keyifli bir çalışma oldu
resimlerimize göz atmak istermisiniz
buyrun :)

portakal sıkacaklarımız çocuklarımızın kas yapmasına :005: neden oldu (farkında olmadan kas gelişiminede destek olduk :011: )

Çok sağlıklı, bol vitaminli bir etkinlik olmuş:)
Kas gelişimine de etki olmuş, minik ellere sağlık:)
Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos