Neler yeni

SIDDET EGILIMI

Sinifima ki cocuklardan bitanesi herseyi siddet yoluyla yapiyor.sevmeyi kizmayi vs. Bna bile ders anlatirken gulumseyerek vuruyorr kizdigi icin ve ya istemedigi birsey olmadigi haldee.uyarip konustugumda da soz veriyor yapmicam fln diyor ama gene aynii.sizce nasildavranabilirim..

Öncelikle aileyle görüşün ve çocuğun rol-model aldığı kişiyi çözmeye çalışın.Eğer aile çocukta ki eğilimin farkındaysa her şeyi çok daha rahat çözersiniz.Eğer değilse işe önce aileden başlamanız gerekir.Aileyle görüşün ve çocuğun evde nasıl davrandığı ile onun davranışları karşısında ailenin tutumunu anlamaya çalışın mutlaka bir ipucu yakalayacaksınızdır.

aile olayın farkında hatta ılk baslarda onlar uyrmıstı bnı.ama cocuk sımartılarak buyumus.yanı her ıstedıgı yapılmıss bır sekılde.ondan buyuk ıkı erkek kardesı var ve muhtemelen onları ornek alıyor.konusuyoruz sureklı oduller flan ama olmuyor bırakmıyor.bır gun cok ıyı tamam dıyorum dığer gun bakıyorum sıfırdan baslıyoruzz:(

Öncelikle Allah kolaylık versin diyeyim.Çocuğa tepki vereceğiniz zaman bunu direk ona karşı yapmayın onunla beraber başka bir çocuğa da tepki verin.Mesela oyuncak için bir arkadaşıyla kavga ediyorsa ikisine birden tepki verin sadece ona değil.Çünkü biz ona direk tepki verince ters tepebiliyor ve bir süre sonra bizi takmamaya başlıyor.Bu yüzden biraz tepkilerinizi yayarak dile getirin.

Sürekli sıfırdan başlama durumunda ise malesef sonuna kadar sabır göstermelisiniz.Benim bir öğrencim vardı ve bir sene boyunca hiçbir şey almadığını düşünüyordum ta ki sene sonuna geldiğimizde son bir ay kala yavaş yavaşta olsa bir şeylerin değiştiğini gördüğümde sabrın sonu selamettir sözünün doğruluğunu anladım.:)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos