Neler yeni

Yaşayan Değerler Eğitim Programı İş Takvimi ve Konular

Meltem Hoca

Kayıtlı Üye
YAŞAYAN DEĞERLER EĞİTİM PROGRAMI İŞ TAKVİMİ

UNESCO tarafından desteklenen bu eğitim, “Yaşayan Değerler Eğitimi” adlı tüm dünya
eğitimcilerinin ortak olduğu ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından yürütülmektedir.

Eğitim; 78ülkede, 8000 noktada gönüllü eğiticiler tarafından uygulanmaktadır. Kuruluşun; 32 dile çevrilmiş yayınları bulunmaktadır: 3-7 yaş arası için, 8-14 yaş arası için, “Genç Yetişkinler” için, Veli grupları için. Ayrıca kuruluşun; risk altındaki(savaş, deprem, göç, sokak çocukları) çocuklara yönelik yayın ve çalışmaları da vardır. Türkiye’deki gönüllü eğiticileri Sema&Bülent Özsoy 1998 yılından beri bu eğitimin farklı yaş gruplarına nasıl verileceği konusunda eğitimler yapmaktadır. Türkiye’de bu eğitim için bir dernekleşme bulunmamaktadır.Ana dernek isviçre’ dedir.

Eğitim programının temel amacı; her bireyin fiziksel,zihinsel, duygusal ve ruhsal açılımlara sahip olduğu bilincinden hareketle, bireyin bir bütün olarak gelişimine yönelik ilke ve yöntemleri sağlamaktır.

Bu 12 anahtar değer:
işbirliği, Özgürlük, Mutluluk, Dürüstlük, Alçakgönüllülük, Sevgi, Barış, Saygı, Sorumluluk, Sadelik, Hoşgörü, Birlik olarak belirlenmiştir.

Alıntıdır.

merhabalar,benim size bir sorum olacak.ben özel bir kurumda 4 yaş sınıf öğretmeniyim.'yaşayan değerler eğitimi' programı nasıl uygulanır ve bende aylık programıma alıp uygulayabilirmiyim,yoksa belli şartları varmı uygulayabilmek için.ilginize teşekkür ederim..

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
merhabalar,benim size bir sorum olacak.ben özel bir kurumda 4 yaş sınıf öğretmeniyim.'yaşayan değerler eğitimi' programı nasıl uygulanır ve bende aylık programıma alıp uygulayabilirmiyim,yoksa belli şartları varmı uygulayabilmek için.ilginize teşekkür ederim..
Merhaba esmer1996; https://www.okuloncesi.net/yasayan-...-yili-degerler-egitimi-yillik-plani-9674.html

Bu linkteki konuyu incelemenizi öneririm. Her yaş grubunun uygulayabileceği bir plandır. Belirli bir şart söz konusu değil. çocukların ilgi ve ihtiyaçlarına göre plan dışı bile uygulayabilirsiniz. Bazen Çocukların davranışlarına göre yeri geldiğinde bir değerin alınması çok daha etkili oluyor. Önemli olan öğretmenin bir davranış karşısında naslı bir tutum izleyeceği, yaklaşımı ve geniş bir bilgi dağarcığı olması gerekiyor. Bu da kendinizi zamanla yetiştirmeniz ile ilgili...

Yaşayan Değerler bölümümüze tek tek bakarsanız uygulama konusunda da size çok iyi fikir verecektir.

kolay gelsin.

merhaba arkadaşlar,birşey danışmak istiyorum;çocuklara lösemi ile ilgili bilgi verdim o çocuklardan bahsettim ve lösevi anlattım,kurban bayramında biriktirdikleri harçlıklarıda tatil dönüşü getirmelerini istedim bağış yapmak için,bunu değerler eğitimi başlığında almak istiyorum,aynı zamanda mavi kapakta birktiriyoruz geçen yıl çok güzel sonuçlar almıştık,bunları hangi konu başlığı altında alsam uygun olur sorumluluk diye düşündüm fikirleriniz benim için önemli

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos