Neler yeni

Yeniyılda Anasınıfı Takvimi Yapalım

Musa BAL

Yeni Üye
Anasınıflarında ve anaokullarında çocukların resimlerinden yapılan ve çocukların kendilerinden de birşeyler kattığı takvim örneği.

Geçen yıl yaptığımız bir etkinlikti. Hem güzel hem de kalıcı bir etkinlik.
Takvimi yapmak için çocukların birer tane resmine ihtiyacımız var. Bir de toplu resim çektirmemiz gerekiyor. Takvim örneği alttadır. Mukavvanın üzerine fon kartonu ya da renkli kağıt yapıştırdıktan sonra uygun biçimde takvimi ve resimleri yapıştırıyoruz. Sonrasında çocuklar takvimin kalan bölümlerini parmak boyasıyla, simlerle, pullarla süslüyor. Arkasına da kurdeladan sap yaparak duvara asılabiliyor. Çocuklar için de güzel bir hatıra oluyor.

Örnek Etkinlik Resmi:

Etkinlik Yapılırken:

Takvimi yüksek çözünürlükte ve logosuz olarak indirmek için TIKLAYIN: https://www.okuloncesi.net/yeni-yil...li-takvimi-turkce-etkinlikler-icin-11834.html

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Her yıl okullara fotoğrafçılar gelir, takvim, bardak gibi yeni yıl hediyeleri hazırlayarak gelir elde ederler.

Buna meydan verilmeden çocuklarla yapılan böyle bir etkinlikten çocuklar çok büyük keyif alacaklardır.

Çocuklar emek vererek yaptıkları bu etkinlik sayesinde takvimlerini korumayı, kullanmayı da öğrenirler.

Emeklerine sağlık öğretmenim, bu sanat etkinliği çalışmanı çok beğendim.

çok güzel bir çalışma öğretmenim çok beğendim mutlaka yaptıracağım. Emel öğretmenime de katılıyorum çocukların maddi durumu iyi olmadığı için biz fotoğraf çektiremiyoruz bu süper bir fikir çok teşekkürler:)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos