Neler yeni

yıl sonu gösterisi

the end

Yeni Üye
Ben yıl sonu gösterisi için gülşen'in söylediği yatcaz kalkcaz şarkısını yada gökçe'nin oh olsun şarkısını kullanmayı düşünüyorum hareketleri konusunda neler yapabilirim.
:001:

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Öğretmenim; kararınıza saygı duyarım ancak milli ve yöresel değrlerimizi yansıtan oyunları oynatabileceğiniz müzik seçmenizi ya da çocuk şarkılarından ya da rontlarından birini kullanmanız önerisinde bulunmadan duramayacağım.

Örneğin 'balıklar' rondu hem yaş grubunuza uygun olur hem de oyun oynarken çocukları hazırlamanız da gayet stressiz olacaktır.

Bu zorlu günlerde başarılar dilerim.

the end

Yeni Üye
tşk ederim ama 1 den fazla gösteri hazırlayacağım için günlük pop şarkılarınada yer vermek istedim çünkü zamane çocukları bu şarkılardanda çok zevk alıyorlar

the end

Yeni Üye
arkadaşlar ben özellikle Gülşen'in yatcaz kalkcaz şarkısınını düşünüyorum.Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum

the end

Yeni Üye
yuppi yaratıcılığım sağolsun yatcaz kalkcaz şarkısına basit ve gösterişli hareketler buldum:))

the end

Yeni Üye
Gülşenin orijinal klibiyle hazırlıyorum
Çocuklar ellerindeki ponponla eğilir(Motor sesi sırasında) ve yavaş yavaş kalkıp ponponu sallar(içlerinden 1 den 3 e kadar sayar)eller havada sallarken hareketli müzik başladığında önce sağa sonra sola olmak üzere bu şekilde yere doğru on kez ponponu sallar.müziğin ritmi zaten hafif değişiyor sonra öne doğru dizlerini kaldırarak karşıya doğru ponponlar sallanır(yürür gibi)şarkı sözleri başlayana kadar bu şekilde devam ederler.

şarkı başladığı zaman hızlıca önce sağ el sallanarak havaya kaldırılır indir sonra sol el sallanarak kaldırılır indirilir daha sonra iki el sallanarak yukarı kaldırılır BERBAT derken el havadadır ve ponpon daha hızlı sallanır.
BİR AÇILDIM BİR KAPANDIM
BİR ÜZÜLDÜM BİR DE GÜLDÜM HAHAYT
ESEREKLİ DURUMUMDAN MÜTEVELLİT RUH HALİM BERBAT!

Dile kolay kısmında (el belde sağa sola sallanır)bu şekilde devam eder
DİLE KOLAY AMA ZOR, HASRETİNİ BANA SOR
BU NASIL BİR GERİ SAYIM, YERİNDE SAYIYOR HER GÜN
BİNEYİM ARABAYA, BİR VARAYIM ORAYA
300 BİN YIL GİBİ GELİYOR BANA

ŞU SON 3 GÜN (bu kısımda sol el belde sağ el havada ponpon hızlı sallanır)

1.YATCAZ KALKCAZ, YATCAZ KALKCAZ, YATCAZ KALKCAZ (eller çapraz şeklide 3 kez aç kapa)
HOOOP ORDAYIM (eller yana açılıp kanat çırpıyor gibi sallanır)
DAĞLAR, BAYIRLAR, O UZUN YOLLAR (eller havada birleştirilir)
HEPSİ HİKAYE, FİRARDAYIM (firardayım derken ponponu yana açıp zıplanır)

2. YATCAZ KALKCAZ, YATCAZ KALKCAZ, YATCAZ KALKCAZ (aynı şekilde)

MÜZİK benim kız sayım az o yüzden ortada kız yanlarda 2 erkek (kızlar elin biri belde diğer el havada 2 kez döner erkekler kızlara dönüp havada eller ponpon sallar daha sonra öne dönerek müzik başlayana kadar ponponu karşıya doğru sallanır şarkı başlayana kadar )
ŞARKI SÖZÜ BAŞLAYINCA YİNE YUKARIDAKİ HAREKETİN AYNISI

( hızlıca önce sağ el sallanarak havaya kaldırılır indir sonra sol el sallanarak kaldırılır indirilir daha sonra iki el sallanarak yukarı kaldırılır KORKMAM derken el havadadır ve ponpon daha hızlı sallanır.
BAŞLARIM HA ADETİNDEN, AŞK BU GÜÇLÜ HER BİR ŞEYDEN, SUSMAM!
ÜSTESİNDEN GELİRİM BEN, AYRILIĞI DÖVERİM BEN, KORKMAM!
DİLE KOLAY AMA ZOR, HASRETİNİ BANA SOR Dile kolay kısmında BU NASIL BİR GERİ SAYIM, YERİNDE SAYIYOR HER GÜN

1. YATCAZ KALKCAZ, YATCAZ KALKCAZ, YATCAZ KALKCAZ (yukarıdakinin aynısı)
HOOOP ORDAYIM
DAĞLAR, BAYIRLAR, O UZUN YOLLAR
HEPSİ HİKAYE, FİRARDAYIM
MÜZİK(yukarıdaki müzik yazan kısım aynısı)

DİLE KOLAY AMA ZOR, HASRETİNİ BANA SOR Dile kolay kısmında (el belde sağa sola sallanır)bu şekilde devam
BU NASIL BİR GERİ SAYIM, YERİNDE SAYIYOR HER GÜN
Yatcaz kalkcaz kısımları aynı en son müzik biterken ponponu sallayarak dizlerinin üstüne çöküp yüzlerini kapatırlar.

UMARIM İŞİNİZE YARAR ÇOCUKLAR ZEVKLE YAPIYORLAR:003:

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
ÖöĞRETMENİM, GÖSTERİ YAPTIĞINIZDA VİDEOSUNU DA EKLEMEYİ LÜTFEN UNUTMAYINIZ.

the end

Yeni Üye
tamam eklerim olmazsa prova görüntülerini çekip ekleyim.yararlanmak isteyen arkadaşlar kullansın.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos