Neler yeni

YILLIK VE GÜNLÜK PLANLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Musa BAL

Yeni Üye
YILLIK VE GÜNLÜK PLANLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ DUYURU

Değerli okul öncesi öğretmenleri,
Sizlerden gelen çok sayıda soru üzerine bu yıl uygulanacak yıllık ve günlük plan uygulamasıyla ilgili edindiğimiz şu bilgileri sizinle paylaşmak istedik.
2012 Okul Öncesi Eğitim Programı, 10 ilde (DİYARBAKIR, ŞANLIURFA, VAN, ADANA, ERZURUM, İZMİR, AĞRI, MERSİN, ANKARA, İSTANBUL) bakanlıkça belirlenen, söylenildiği kadarıyla 150-200 pilot okulda/sınıfta uygulanacak. 2012 Programında yıllık plan yerini aylık plan hazırlama ve uygulama sistemi almış. O nedenle sadece pilot okullarda aylık plan kullanılacak.
Pilot uygulama yapılacak okul veya sınıflar dışındaki diğer tüm okul öncesi birimlerinde2006 - MEB 36-72 Aylık Çocuklar İçin Okul Öncesi Eğitim Programı”geçen yılki gibi aynen uygulanacak. Yıllık ve günlük planlar da aynen geçen yılki gibi olacak.
Değerli öğretmenlerimiz, yıl içinde sıkıntıya düşmemeniz için lütfen uyguladığınız programa göre planlamanızı yapınız.
Mavi Yunus Okul Öncesi’nin 36-48 ay, 48 ve üstü tüm setlerinin 2012-2013 eğitim öğretim yılı için hazırlanmış yıllık ve günlük planları için size en yakın bayimize başvurabilirsiniz.
Saygılarımızla.
Mavi Yunus Okul Öncesi

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos