Neler yeni

Zamanı Doğru Kullanma Sorununu Çözmek İçin Bir Yöntem

Meltem Hoca

Kayıtlı Üye
BAKALIM KAÇ DAKİKADA HAZIR OLACAKSIN?

Çocuğunuz sabahları okul için hazırlanırken,gece yatmak için hazırlanırken vs.çok oyalanıyor,ağırdan mı alıyor?Çocuğunuzun tam zamanında hazır olmasını sağlayacak eğlenceli ve eğitici bir yönteme ne dersiniz?Bu oyun çocuğunuzun gelişmekte olan zaman ve matematik kavramlarını tecrübe etmesine yardımcı olacak.

GEREKLİ MALZEMELER:

Saat

NASIL YAPACAKSINIZ?

Çocuğunuza saati göstererek, saate bakmaya teşvik edin. Herhangi bir günde sabah, yatmaya hazırlanmak ya da daha hızlı yapmasını istediğiniz herhangi bir şey için normal hazırlanma süresini ölçün. Çocuğunuzu daha hızlı hareket etmeye teşvik edin ve hazırlanmasının ne kadar sürdüğünü görmesi için birlikte zaman tutun. Basit bir grafik hazırlayarak,süreleri kaydetmesine yardımcı olun. Ertesi gün, bir önceki güne göre daha hızlı hazırlanabilmesi için yollar gösterin. Bakalım saati yenebilecek mi?

*Oyun sonrasında süreyi kısaltmak için neler yaptığı, böylece her gün ne kadar zaman kazandığı ve kazandığı bu zamanı nasıl harcamak istediği gibi konularda sohbet edebilirsiniz.

Alıntıdır.

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Bu yöntem bazı çocuklar için geçerli olmuyor.

Örneğin Nehir.:)

Erken kalkıyor. sabahleyin ne giyeceğine arşamdan karar verip hazırlıyor. Ancak, giysi seçimi konusunda hergün sorun çıkartıyor.
-Kilotlu çorap giymek istemiyorum.
-Şort giymeyeceğim.
-Saçlarımı başka türlü tarama. (topuz yap, iki örgü yapma, örme..:( )
-Arkadaşlarım beni beğenmezler.
-Ali beni dövdü.
-Okula gitmeyeceğim.
-Ben sadece babamı seviyorum.
-Baba geeeel, babaaaaaaaaaaa,
-Seni babama söyleyeceğim.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye