Neler yeni

Adana Mem Norm Fazlası Sınıfçılar İçin Nasıl Çözüm Bulmuş!!!!

Adana Milli Eğitim, Bakanlığın yapamadığını yapıyor.

Milli Eğitim Bakanı ve bürokratları sınıf öğretmenlerin 4+4+4 yeni eğitim sistemiyle kesinlikle norm fazlası olmayacağını belirtmesine rağmen tüm Türkiye’de binlerce sınıf öğretmeni norm fazlası oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ortaya çıkan soruna çözüm yolu araması gerekirken bu yetmiyormuş gibi de İl Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı göndererek norm fazlası öğretmenlerin re’sen atamalarını yapın uyarsında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığının çalışanını düşünmemesi durumunda iş başa düştü diyerek Adana Milli Eğitim Müdürlüğü norm fazlası sınıf öğretmenlerine okul öncesi öğretmenliği eğitim semineri vererek fazlalığı okul öncesi öğretmeni olarak eritmeye çalışacak.

alıntı

EYLÜL

Yeni Üye
Sınıf öğretmeni nasıl okul öncesi öğretmenliği yapacak çok merak ediyorum.İstediğiniz semineri verin.Okul öncesi öğretmenliği bambaşka bir şey.Bizler köylerde çalışırken sınıflara gerektiğinde giriyorduk Ama bizim olmaadığımız günlerde okul öncesi sınıfına derse giren sınıf öğretmeni dayanamayıp ertesi gün nasıl bir sınıf bu böyle diyordu.O küçücük 6 yaşların seviyesine kimse inemiyordu.Bu durumdan ne cocuklar nede sınıf öğr. memnun oluyordu.

nurşel

Yeni Üye
kaldıki bu yıl yaş düzeyide düşürüldü ben çocuklarımı kucağıma alıp sevdiğimde bana tiksinerek bakan 2-3 leri okutupta öğrencisinin başını okşamamış öğretmenler bilirim!!!

EYLÜL

Yeni Üye
Evet haklısınız bunu bende yaşadım bıraz üzgün göreyim öğrencimi kucagıma alıp neşelendırmeye calısırken banada diğer arkadaşlar nıye bu kadar iç içesin derdi o daha cocuk ilgi beklıyor derdım aaaa başamı cıkar ben bırakırım kendı halıne derlerdı,içim yanardı kalkardım yanlarından
:((

Şuanda büyük üzüntü içerisindeyim,büyük umutlarla atanmayı bekleyen okulöncesi öğretmenlerinden biri olarak norm fazlası sınıf öğretmenlerinin bizim yerimize geçecek olmalarına anlam veremiyorum .5 yaşındaki bir çocukla sohbet etmeye tenezzül etmeyen sınıf öğretmenleri varken bu ülkede nasıl okulöncesine öğretmenlik yapacaklar ?aklım almıyor. :dft004:

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Sınıf öğretmeni nasıl okul öncesi öğretmenliği yapacak çok merak ediyorum.İstediğiniz semineri verin.Okul öncesi öğretmenliği bambaşka bir şey.Bizler köylerde çalışırken sınıflara gerektiğinde giriyorduk Ama bizim olmaadığımız günlerde okul öncesi sınıfına derse giren sınıf öğretmeni dayanamayıp ertesi gün nasıl bir sınıf bu böyle diyordu.O küçücük 6 yaşların seviyesine kimse inemiyordu.Bu durumdan ne cocuklar nede sınıf öğr. memnun oluyordu.
EYLÜL öğretmenim; bu durum ilk değil, son da olmaz. 1994 -96 yıllarında da norm fazlası sınıf öğretmenlerine aynı görevi vermişlerdi. Hem de senelerce ana sınıfı öğretmenliği yaptılar. Ta ki norm fazlası durumları bitinceye kadar...

Sınıf öğretmenlerinden bazıları alıştıkları gibi tenefüse çıkıyor, kendileri tenefüsteyken çocukların başına da 5. sınıftan birkaç öğrenci bırakıyor, oyun oynattırıyorlardı. Ancak okul öncesi öğretmenliği yapan bütün sınıf öğretmenleri için aynı şeyi söylemiyorum. Görevini çok iyi yapan, okul öncesi öğretmeni ile işbirliği kuran, mesleğinin inceliğin farkında olan öğretmenler de azımsanmayacak kadar çok. :)

Hangi amaca hizmet ettiğin bilmeden bilinçsizce iki şarkı söyletip, iki oyun oynatıp zaman doldurmaya çalışanlar da elbette olacaktır. insan buna üzülüyor.

HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI.

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
İYİ BİR OKUL YÖNETİCİSİ SINIF ÖĞRETMENİNİ NORM FAZLASI KONUMUNA DÜŞÜRMEYECEKTİR.

ÇOK BASİT BİR MATEMATİK HESABI YAPMASI GEREK.

DİYELİM 2 ŞUBE 5. SINIFTI. BU DURUMDA 2 ÖĞRETMEN AÇIKTA.

BU ÖĞRETMENLERİN SINIFLARI DA BOŞA ÇIKACAK.

BU BOŞ SINIFLARI KALABALIK ŞUBESİ OLAN SINIFLARI İKİYE BÖLDÜĞÜNDE NE NORM FAZLASI ÖĞRETMENİ OLUR, NE DE ADALETSİZ BİR UYGULAMA.

EMİNİM ADANA'DAKİ GÜN GÖRMÜŞ OKUL YÖNETİCİLERİ MEM İN SINIF ÖĞRETMENLERİNİ ANA SINIFI ÖĞRETMENİ OLARAK DEĞERLENDİRMESİ YERİNE YUKARDA ANLATTIĞIM DURUMU HAYATA GEÇİRECEKLERDİR.

EYLÜL

Yeni Üye
Umarım her şey düzelir.Gelecekte okuldan nefret eden çocuklar görmek istemiyorum.Sevgiyle okulda olmalı bu sevginin sonucu okumayı seven zevk alan okulun amacının ne olduğunu anlayacak nesiller istiyoruz.

Alev CAN

Yeni Üye
bu gidişle bütün çocuklar okuldan soğuyacakk!! önceden okul öncesi öğretmenleri anasınıfı öğrencilerine teneffüs hakkı verilmiyor die isyan ettilerr. meb dedi ki çocuklar küçük olduğu için okul bahçsinde kendilerini koruyamazlar.. şimdi ise o yaşta ki bi çocuğu 1. sınıfa aday gösteriyolarr. kısacası tükürdüklerini yaladılar. ne biçim bi sistemdir buu herşey herkes çelişior !!!!

İYİ BİR OKUL YÖNETİCİSİ SINIF ÖĞRETMENİNİ NORM FAZLASI KONUMUNA DÜŞÜRMEYECEKTİR.

ÇOK BASİT BİR MATEMATİK HESABI YAPMASI GEREK.

DİYELİM 2 ŞUBE 5. SINIFTI. BU DURUMDA 2 ÖĞRETMEN AÇIKTA.

BU ÖĞRETMENLERİN SINIFLARI DA BOŞA ÇIKACAK.

BU BOŞ SINIFLARI KALABALIK ŞUBESİ OLAN SINIFLARI İKİYE BÖLDÜĞÜNDE NE NORM FAZLASI ÖĞRETMENİ OLUR, NE DE ADALETSİZ BİR UYGULAMA.

EMİNİM ADANA'DAKİ GÜN GÖRMÜŞ OKUL YÖNETİCİLERİ MEM İN SINIF ÖĞRETMENLERİNİ ANA SINIFI ÖĞRETMENİ OLARAK DEĞERLENDİRMESİ YERİNE YUKARDA ANLATTIĞIM DURUMU HAYATA GEÇİRECEKLERDİR.
ben sınıf eksikliğinden dolayı yine de norm fazlası öğretmen olabileceğini düşünüyorum sınıftaki öğrenci sayılarını az tutsa dahi eğer elinde dersliği yoksa öğretmen yinde de norm fazlası olacaktır

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos