Neler yeni

Okul Öncesi Öğretmen Ataması Ve Öğrenci Durumuyla ilgili Akim Yanıtı

Sayın
AK Parti İletişim Merkezi’ne yapmış olduğunuz 120211-0258 numaralı başvurunuz, Milli Eğitim Bakanlığı; 'na iletilmiştir. Bakanlıktan gelen cevaplar aşağıda yer almaktadır.

İlgili Mercilerin Cevabı:

___________________________________________________________________________________________________

12.08.2012

Bilindiği üzere okulöncesi öğrenci yaş aralığı 37-66 ay’dır. Bunun fazla bir öğrenci kaybına sebep olması beklenmiyor. Okul öncesi eğitim politikası aynı şekilde devam etmekte ve hedef 2016 yılına kadar % 100 okullaşma oranını yakalamaktır. Yeni eğitim sistemine geçiş yılı olan 2012-2013 öğretim yılında okulöncesi öğrenci sayısında ve öğretmen atama sayısında kısmen kesin olmamakla birlikte düşüş yaşanabilir. Ama bu bir iki yıl içinde yine eski duruma ulaşacak ve okulöncesi öğretmen ataması yine en fazla atama yapılan branşlardan biri olacaktır. İyi günler dileriz.
Milli Eğitim Bakanlığı -

özay

Yeni Üye
gerçekten süper bi haber..2 yıl sonra okulum bitiyor ve hergün değişen eğitim sisteminden korkoyrdum açıkçası..okulum bittiğinde neler olacak diye ama bu haber biraz olsun rahatlattı diyebilirim :) teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos