Neler yeni

Sınıf öğr.Hüseyin Çelik İle Görüştü

ARKADAŞLAR 14:00 İTİBARİ İLE HÜSEYİN ÇELİK İLE YAPILAN TOPLANTI SONUCUNDA GÖRÜŞÜLEN KONULAR VE HÜSEYİN ÇELİK İN SÖZLERİNİ BİLDİRİYORUZ...
Öğretmen Adayları 4+4+4 sistemiyle atama sayılarının neredeyse sıfırlara inmesiyle şok yaşamışlardı. Bu sorunlarıfacebook ve twitterde örgütlenip başbakan yardımcısı Hüseyin Çelikle ilettiler.

İŞTE YAŞANANLAR:

HÜSEYİN ÇELİK İN SÖZLERİ:
1-BEN BAKAN OLSAYDIM 324 KİŞİ ALMAZDIM DAHA FAZLA ALIRDIM AMA 5000 GİBİ BİR RAKAM DA OLMAZDI.
2-ÖNCELİKLE BU GÖRÜŞMENİN KESİNLİKLE KARŞILIĞINI ALACAKSINIZ.BU GÖRÜŞME KESİNLİKLE BOŞA GİTMEYECEKTR.
3-GEREKLİ BİLGİLERİ VE ÖNERİLERİNİZİ
...
GEREKLİ MERCİLERE BİLDİRECEĞİM İYİ KÖTÜ SÖZÜMÜ DİNLERLER.HİÇ BİR ZAMAN OLUMSUZ DÜŞÜNMEYIN VE LEGAL ANLAMDA MÜCADELENİZE DEVAM EDİN.
4- DERNEKLER KURUN ,TOPLULUKLAR OLUŞTURUN TWEETLER ATIN FAKAT BU TWEETLER BASMA KALIP OLMASIN.
5-ÖZEL SEKTÖR ADAMIN ÜMÜĞÜNÜ SIKIYOR BİZ BUNUN FARKINDAYIZ MORALİNİZİ BOZARSANIZ KAYBEDERSİNİZ.
KABUL EDİLEBİLECEĞİ ÖNGÖRÜLEN ÖNERİLERİMİZ:
1- SINIF ÖĞRETMENLERİNİN PDR BRANŞINA KAYDIRILMASI İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARIN BAŞLATABİLECEĞİ...
2-SINIF ÖĞRETMENLERİNE ÖZEL EĞİTİM SERTİFİKASININ VERİLEBİLMESİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARIN BAŞLATILABİLECEĞİ...
3- SINIF ÖĞRETMENLERİNİN AİLE DANIŞMANLIĞI SERTİFİKASI VERİLMESİ İÇİN ÇALIŞMALARIN BAŞLATABİLECEĞİ...
DİĞER KONULAR :
1-ŞUBAT ATAMASINA YAPILMASININ ZOR OLDUĞUNU BELİRTTİ
2- HERŞEYİN BİR ANDA OLAMAYACAĞINI VE ZAMANLA ÇÖZÜM ÜRETMEYE ÇALIŞACAKLARINI BELİRTTİ.
3- OKUL ÖNCESİ VE ZİHİNSEL ENGELLİ ÖĞRETMENLİĞİ KONUSUNA DEĞİNDİK.
4-PUANLARIN İKİ YIL GEÇERLİLİĞİ ALTI ÇİZİLEREK SÖYLENDİ
5-MEB TE SORUMLU OLMADIĞI İÇİN SENEYE ALIM NASIL OLUR KONUSUNDA FİKİR SÖYLEYEMEM YALAN YANLIŞ BİLGİ VERMEK İSTEMİYORUM DEDİ.
6-ZORUNLU EMEKLİLİK KONUSUNDA BİZE HAK VERDİ FAKAT BU KONUSUNDA BİRŞEY DİYEMEM DEDİ...
7- ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK KONUSUNA DEĞİNDİK VE GEREKLİ YAZILI DÖKÜMANLAR VERİLDİ BU KONUDA.
8-YAKLAŞIK 25 SAYFALIK SORUNARIMIZI VE ÖNERİLERİMİZİ İÇEREN DOSYAMIZI KABUL ETTİ BAŞBAKAN İÇİN HAZIRLADIĞIMIZ MEKTUBU DA KENDİSİNE İLETECEĞİNİ SÖYLEDİ.
9-EMEĞİ GECEN BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ
memurlarahaber

eyemya

Yeni Üye
hocam bütün yaptığınız çalışmalar için öncelikle teşekkürler ben adanadan yazıyorum şu an bütün norm fazlası sınıf öğrt. anasınıfına yerleştirmek için uğraşıyolar sertifika almayanları ve okul öncesiniistemeyenleri adananın uzak ilçelerine gönderilecekleri şeklinde yönlendiriliyolar okul öncesi branşındamı yerleştirilecekleri yönündemi yeşil ışık anlayamadım

hocam bütün yaptığınız çalışmalar için öncelikle teşekkürler ben adanadan yazıyorum şu an bütün norm fazlası sınıf öğrt. anasınıfına yerleştirmek için uğraşıyolar sertifika almayanları ve okul öncesiniistemeyenleri adananın uzak ilçelerine gönderilecekleri şeklinde yönlendiriliyolar okul öncesi branşındamı yerleştirilecekleri yönündemi yeşil ışık anlayamadım
evet tesbit doğru sınıf öğretmenleri pdr branşına da tabiri caisse göz dikmiş pozisyondalar yani anlayacağınız bizi öğretmen açığı olan hangi alan varsa oraya yerleştirin diyorlar ülkemizin durumu malum 1gecede bile yasa değişikliği olabiliyor yarın birgün ilkatama kılavuzunda açıklamalarda sınıfçılarında okul öncesi seçebileceğini görürseniz şaşmayın derim

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos