Neler yeni

Yeni Açılan Okullara Tüm Branşlarda Başvuru Alınacak

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
ANKARA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ-Yeni Açılan Okullara Branş Öğretmenleri Atama Başvuruları

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 42. maddesi kapsamında yeni açılan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla uygulamada birliğin sağlanması için il millî eğitim müdürlükleri tarafından MEBBİS üzerinden başvuru açılması talep edilmiştir.

Bu talep doğrultusunda, sınıf öğretmenliği, okul öncesi, türkçe, ilköğretim matematik, sosyal bilgiler, fen ve teknoloji ile teknoloji ve tasarım alanında başvurular alınarak atamalar yapılmış olup, anadolu lisesi başvuruları nedeniyle tüm alanlar açılamamıştır. Bu başvurular tamamlandığından, MEBBİS üzerinden aşağıdaki takvim çerçevesinde tüm alanlarda tekrar başvuru açılması uygun görülmüştür. Bu kapsamda, gerekli duyurunun iliniz Web sayfasında yapılması gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Yapılacak işlemler

Tarih

Atama yapılacak eğitim kurumlarının belirlenmesi

11 - 12/Aralık/2012

Başvuruların kabul edilmesi ve onay süreci

13 - 18/Aralık/2012

Atamaların yapılması

19/Aralık//2012

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

İlgili 42. madde ise ;

Yeni açılan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması

MADDE 42 – (1) Yer değiştirme döneminde eğitim ve öğretime yeni açılan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacı yer değiştirme döneminde yapılacak atamalarla karşılanır.

(2) Yer değiştirme dönemi dışında eğitim ve öğretime açılan eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacı, il genelinde duyurulmak ve il içinde yer değiştirme şartlarını taşıyan öğretmenler ile bu Yönetmeliğin 41 inci maddesi kapsamındaki öğretmenlerin başvurularının alınması suretiyle hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacak öğretmenlerle karşılanır.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos