Neler yeni

2013 Dikey Geçiş Sınavı-DGS- Başvuruları Başladı

Emine Hoca

Kayıtlı Üye
Katılım
13 Eki 2011
Mesajlar
1,213
Beğeniler
3
#1
Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans programları mezunlarının gireceği lisans öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları başladı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, meslek yüksekokulları ve açıköğretim önlisans programları mezunlarının gireceği lisans öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları 27 Mayıs-5 Haziran arasında yapılacak.

Sınava mezun olanlar ile son sınıfta olup staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabilecek.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurtdışından mezun olup denkliği kabul edilenler de DGS'ye başvuru yapabilecek. İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS'ye girmeleri gerekiyor.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN


Sınava başvurmak isteyen adaylar, 2013-DGS Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin //www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.
 

Forum istatistikleri

Konular
18,895
Mesajlar
30,371
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos
×