Neler yeni

Ayna Olmalı.

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Her evde bir ayna bulunmalı.

Ben de bugün yemedim ,içmedim, oturup aynalı pano yaptım.

Gerekli Malzeme:

Kapaklı bir kutu,
Ayna,
Silikon,
Su bazlı ahşap boyaları,
Makas,
Fırçalar,
Palet,
Parmak vaks,
Dekupaj tutkalı,
Renkli çıktı alabileceğiniz resimler.

50X30 kutu. Bu kutunun içinde çerçeve vardı.

Kutuyu aynacıya götürdüm. Silikonla aynayı kutunun içine monte ettirdim. Sonra kapağı oyup, içe doğru katlattım. o da silikonlandı.

Çerçeveyi süslemek için resim belirledim. Renkli çıktı aldım.

Aşağıdaki word sayfasında bu resmi bulabilirsiniz.

Kullanılan su bazlı ahşap boyaları

Yelpaze fırçanın bir tarafına sarı, diğer tarafına bordo boya yükledim. Çerçeveyi boyayarak zemini hazırladım.

Çiçek resimlerini oyarak kestim.

kestiğim çiçeklerin arkasına dekupaş tutkalını sünger fırça ile ince bir kat sürdüm.

Çiçekleri yapıştıracağım yerleri belirledim. Önce vazonun altına peçete koyup boyutlandırdım. Çiçek sapları için dekupaj tutkalı ile orlon yün yapıştırdım. Sapların üstüne çiçekleri yapıştırdım. Ve çiçeklere kontür çektim.

Çerçeve kenarlarına parmak vaks boya ile eskitme uyguladım. Işıltı vermesi için çerçevenin diğer yerlerine de uyguladım.

20 TL ayna maliyeti ile işte aynalı tablo hazır. Hem de aynayı taktırdıktan sonraki iki saatlik bir zaman diliminde.

Beğenilerinize...

Selma Hoca

Kayıtlı Üye
çok güzel olmuş öğretmenim bu konuda profosyonel bir yardım aldınız mı?Aletler, fırçalar,boyalar, tutkal bile bana çok yabancı:) Kursa falan mı gittiniz?

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
çok güzel olmuş öğretmenim bu konuda profosyonel bir yardım aldınız mı?Aletler, fırçalar,boyalar, tutkal bile bana çok yabancı:) Kursa falan mı gittiniz?
10 yıl önce ahşap boyama kursuna gittim. bu kursa gitmemin asıl amacı ise yatak oda mobilyamı boyamayı öğrenebilmemdi.

Evlenme hazırlıklarımız sırasında Bakırköyde İtalyan yeşil bir yatak odası takımı görmüştük. Çok beğenmiştik ama ithal ürünler çok pahallıydı, almaya gücümüz yetmemişti. işte bu hayalimi gerçekleştirmek için bu kursa yazıldım.

İlk önce eski kömür ütüsü boyadım. Sonra tepsiler, baharat kutusu, posta kutusu, şemsiyelik, gazetelik, kızım evlenirken sandık gibi birçok şey...

Sanal ortamda kurs verilir.:)

Bence on parmağında on değil, yirmi marifet var. Ellerine sağlık, çok güzel olmuş.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos