Neler yeni

Berem ve Eldivenlerim

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Aaa simli eva da mı çıkmış? çocuklar evaları rahat kesebildiler mi?

Aaa simli eva da mı çıkmış? çocuklar evaları rahat kesebildiler mi?
hem simli hem simsiz hem yapışkanlı hem de yapışkansız evalar mevcut, çok rahat kestiler.
Şimdi aralık ayındayız bu zamana kadar kesme çalışmasını farklı kağıt ve kartonlarla yapmıştık, önce evaları 3-4 çalışmadır minik minik kare şeklinde kestirip alıştırmalar yaptırdım ve şimdi de arkasına daire veya herhangi bir şekil çizip verdiğimde sorun olmadan kesiyorlar....Biz memnunuz...

Meltem Hoca

Kayıtlı Üye
Eva, EVA nedir?..

EVA ; Etil Vinil Asedattan imal edilmiş esnek bir yapıya sahip bir malzemedir. Sünger kağıt dediğimiz malzemeye benzer. Yapı itibariyle üzerinde bakteri üretmediği için son derece sağlıklıdır. Doğaya saygılı bir malzeme olup, geri dönüşümlüdür. Son zamanlarda anasınıflarında kullanımı yaygınlaştı, çok da güzel etkinlikler yapılabiliyor.

Öğretmenim ben bayılıyorum sizin bu ışıl ışıl etkinliklerinize, paylaştığınız için teşekkürler.

Eva, EVA nedir?..

EVA ; Etil Vinil Asedattan imal edilmiş esnek bir yapıya sahip bir malzemedir. Sünger kağıt dediğimiz malzemeye benzer. Yapı itibariyle üzerinde bakteri üretmediği için son derece sağlıklıdır. Doğaya saygılı bir malzeme olup, geri dönüşümlüdür. Son zamanlarda anasınıflarında kullanımı yaygınlaştı, çok da güzel etkinlikler yapılabiliyor.

Öğretmenim ben bayılıyorum sizin bu ışıl ışıl etkinliklerinize, paylaştığınız için teşekkürler.
teşekkürler Meltem öğretmenim, Eva için açıklamalarınız yerinde ve zamanında oldu, eva güzel ve basit bir malzeme, benim , öğrencilerimin ve dolayısıyla velilerimin hoşuna gidiyor...

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
hem simli hem simsiz hem yapışkanlı hem de yapışkansız evalar mevcut, çok rahat kestiler.
Şimdi aralık ayındayız bu zamana kadar kesme çalışmasını farklı kağıt ve kartonlarla yapmıştık, önce evaları 3-4 çalışmadır minik minik kare şeklinde kestirip alıştırmalar yaptırdım ve şimdi de arkasına daire veya herhangi bir şekil çizip verdiğimde sorun olmadan kesiyorlar....Biz memnunuz...
Yapışkanlı ve yapışkansız olanlarını kullandık. Dediğiniz gibi minik parçalara kesebiliyorlar. Ben büyük yüzeyleri kasdetmiştim.

Bu kağıtlar ekonomik değil. Ucuza temin edebiliyor musunuz?

Büyük tabaka mı, A4 boyutunda kesilmiş olanları mı bulabiliyor sunuz?

Yapışkanlı ve yapışkansız olanlarını kullandık. Dediğiniz gibi minik parçalara kesebiliyorlar. Ben büyük yüzeyleri kasdetmiştim.

Bu kağıtlar ekonomik değil. Ucuza temin edebiliyor musunuz?

Büyük tabaka mı, A4 boyutunda kesilmiş olanları mı bulabiliyor sunuz?
Öğretmenim,sene başında her çoçuktan A4 boyutunda 10'lu simli ve simsiz evalar istemiştik, onları faaliyetlerimizde kullanıyoruz, toptan alım olduğunda tabiki indirimli oluyor.
Büyük yüzey dediğiniz şeyleri kesebiliyorlar önemli olan fazla girintili ve çıkıntılı olmaması . Girintili ve çıkıntılı olanları kesen öğrencilerimde var.

Ellerine sağlık miniklerin. Işıl ışıl, çok güzel bir çalışma olmuş.
Bere ve eldivenler kumaş parçalarıyla, renkli yünlerle, krepon ile de yapılabilir. Farklı bir malzeme kullanmak da iyi fikir ;)

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos