Neler yeni

Bostan Korkuluğu

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
masallar
okulöncesi masalları
bostan korkuluk
korkuluk ile ilgili masallar
çocuk masalları
okul öncesi

BOSTAN KORKULUĞU

Bostan korkuluğu bir gün kendini çok yanlız hissetti. kendisine bir arkadaş aramaya karar verdi. önce kargaya sordu:
- benimle arkadaşlık edermisin?
karga kızarak
-benden bir darı tanesini bile esirgersin seninle nasıl arkadaş olabilirim ? dedi.
uçtuuuu gittti.

korkuluk boynunu büktü ama umudunu yitirmedi. ayağının dibindeki tarla farresine seslendi.
- ne olur dostluğumu kabul et..
tarla faresi :
- senin dostluğun olmaz olsun . geçen gün açlıktan ölen yavruma yiyecek götürüyordum sen önüme çıkınca korkudan düşürdüm . dedi,

korkuluk buna çok üzüldü ama biraz ileride oynayan çocukları görünce yeniden umutlandı onların yanına yaklaşıp
- benide aranıza alın ne olur diye yalvardı..
çocuklar hep bir ağızdan
- bizleri korkutuyorsun . topumuz kaçsa senden korkumuzdan gelip alamıyoruz dediler. sonra koşarak uzaklaştılar.
zavallı korkuluk şaşırıp kaldı.
- hiç kimse beni sevmiyorherkes benden korkup kaçıyor diye ağlamaya başladı.

sonra

- yanlız yaşamaktanda öleyim daha iyi diye mırıldandı.
onun bu söylediklerini bekçi köpeği duydu havlayarak..

- ölmek çare değil yanlız yaşayan bir tekk sen değilsin dedi ve sonra devam etti.

- bende yanlızım benden de herkes koırkuyor havlayarak buraya kimseyi yaklaştırmıyorum . çünkü görevim bu dedi.

bunun üzerine korkuluk ağlamayı kesti.
- doğru söylüyorsun köpek kardeş ben görevimi yapmasam kuşlar fareler ekinleri yer bitirir çocuklar tarlayı ezer geçerler. hele bostan hırsızlarına gün doğar sonraa sahibim karısı ve üç çocuğunu nasıl geçindirir? emeğinin karşılığını nasıl alır. dedi ve o günden sonraa da yanlızlıktan hiç şikayet etmedi...

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos