Neler yeni

Çeşitli Konularda Ünlü Sözler

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Suçum var mı ? Tabi ki var. “Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatam.”
[Bukowski]

“Bazen insanlar kabahatli olduklarını kabullendikleri için değil, sadece karşıdaki sussun diye özür dilerler”.
[P. Coelho]

“Sana söz hayat ! Bundan sonra kimseyi göz çukurlarıma ekip, büyümesi için gözyaşı dökmeyeceğim”.
[M. Mungan]

“Keşke kendini bırakıp gidebilse insan; ama olmuyor”..
[Can Yücel]

Kalp ruha der ki: Ben severim, aşık olurum; ama acısını nedense hep sen çekersin. Ruh da cevap verir: “Sen yeterki sev”.
[Şems.]

Tamam kabul; Küçükken mıknatıs yutmuş olabilirim, Peki ama bütün salaklar da demir mi yuttu ?
[y. Erdoğan]

“İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur; ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz”.
[M. Angelou.]

“Nerede değilsem, orada iyi olacakmışım gibi gelir”.
[C. Baudelaire]

“Yüreğim, toparlan gidiyoruz..Kalakalmak yakışmadı bize. Bir adım atalım hadi..Yâr deyip susalım, Yar’dandır deyip razı olalım”.
[Elif Şafak]]

“Gerçekten seven insan hiçbir şeyi mazeret etmemeli. Seviyorsa söyleyebilmeli, söyleyemiyorsa sevmiyordur bitti” !
[Cemal Süreya]

”Hayat seni öyle bir noktaya getirir ki; kendini sevdiklerinle savaşırken, nefret ettiklerinle sevişirken bulursun.”
[Hakan Günday]

”Acıya kahkaha atabilmek bir sanatsa eğer; ben çok pahalı bir tabloyum.”
[Bukowski]

“İlk önce o msj atsın, ilk önce o arasın, ilk önce o yakınlaşsın” hep ilk adımı karşıdan beklediğin müddetçe yalnız kalırsın.

“Unutulmamalı ki; gözleri güzel yapan rengi yada boyası değil, bakışların ta kendisidir”.
[Müşfik Kenter.]

“Bir insanı neden sevdiğiniz sorusuna cevap bulamıyorsanız, Onu gerçekten seviyorsunuzdur.”
[P. Auster]

“İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, Yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın”..
[B. Marley]

“Kadınların 100 sırrı varsa eğer, Bunun 99′unu erkekler bilir; ama 100.sünü şeytan bile bilemez”.
[Huxley.]

“Ne garip değil mi .. Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirdiğinizde, ilk vazgeçeceği kişi siz olursunuz”.
[Freud]

“Dikkat edin kadınlar cin gibidir: Yeri geldimi tapar,yeri geldimi çarpar”.
[A. Capus]

“Yüreğinin götürdüğü yere gidenlerin yolu, dönüşte psikiyatristten geçer”.
[D. Noel]

Bazen insan; ”Ben iyiyim” dediğinde gözlerinin içine bakıp ”iyi değilsin biliyorum” diyecek birine çok ihtiyaç duyar”..
[Can Dündar]

“Aşk; görmekten çok özlemeyi sever, Dokunmaktan çok düşlemeyi.. Ve aşk öyle haindir ki; Nerde imkansız varsa gider onu sever”.
[Ö. Asaf]

“Sahte gülüşler altında sergilediğim mutluluk maskelerini çıkardım. Alınmayın.. Olmadığım gibi görünmek bana göre değilmiş”.
[J. Christophe]

“Üzülme evlat, Kaybettim sandıkların, kurtulduklarındır belki”.
[Bukowski]

“Kimi gittiği yeri mutlu eder, Kimi terkettiği yeri”..
[O. Wilde]

“Eğer sevmediğin kişilerin yüzüne bakmak zorundaysan ve istesende kaçamıyorsan; gülümseyerek ağlamayı öğreniyorsun demektir.”
[Bob Marley]

”Eğer bu hayatta illa kıymet bilmek gerekiyorsa, sadece kendi kıymetini bil.”boşver be ! nasılsa her rüya güneşle sona eriyor”.
[B. Marley]

“Aşkı tarif gerekirse sana anlatayım, aşk ne biliyor musun? Benim sana yaşadığım, senin durmadan hep üstüne bastığın”..
[C. Yılmaz]

Kişilikli kadınlar kişiliğini, kişiliği olmayanlar dişiliğini kullanır. Ve genelde erkekler hep ikinciyi tercih eder”
[Donnie Brosco/1997]

“Üzülme ! Bir şey olmuyorsα yα dαhα iyisi olαcαğı için yα dα gerçekten de olmαmαsı gerektiği için olmuyordur”.
[Mevlana]

“Aslındα insαnlαr seni hαyαl kırıklığınα uğrαtmıyor, sαdece sen yαnlış insαnlαrın üzerine hαyαl kuruyorsun”.
[Montaigne]

Çok istediğin birşeyi kazanmak için bazen onu gözden çıkarabilmen gerekir. O zaman onu ne kadar istediğini bir daha düşünürsün”.
[Bukowski]

“Kadınlar gariptir sevmeyi bilmeyeni sever.. Erkekler daha da gariptir, gider sevmeyi bilmemeyi seven kadını sever”..
[Oscar wilde]

“Aşkın en sağlam sigortası mesafedir”.
[E. Batur]

“Sevmek belki birşeydir; ama ‘sevildiğini bilmek’ çok şeydir”.
[Bukowski]

“Ne garip.. Yüzüne gülecek kadar dost sandığın kişiler, aslında arkandan konuşacak kadar yüzsüzler”.
[Freud]

“Kimseyi suçlamayalım.. Biz ne yaptıysak kendimiz yaptık. Çünkü küçücük bir ilgiyi aşk, iki kelime edeni kendimize dost sandık”.
[Bob Dylan]

“Hiç kimse sizin izniniz olmadan, size kendinizi değersiz hissettiremez”.
[E. Roosevelt]

“Toprak gibi olmalısın.. Ezildikçe sertleşmelisin! Seni ezenler sana muhtaç kalmalı ! hayatı sende bulmalı”.
[Can Yücel]

“Varlığın bana yetmiyorken, yokluğunla avunmak zorundayım ! Ya al götür kalanımı. Ya da gel, tamamla eksik kalan yanımı”.
[Murathan Mungan]

“Ne zaman imkansızı seversen, işte o zaman gerçek seversin.”
[Ö. Asaf]

“Her adam; hayatında bir kadını mutlaka ömür boyu sever. Ve her kadın; bir erkeğe mutlaka ömür boyu acı çektirir”.
[P. Coelho]

“Hafif acılar konuşabilir; ama derin acılar her zaman dilsizdir”.
[Seneca]

“İyilik yap hatırlanmaz, Bir yanlış yap kimse unutmaz!”
[Tolstoy]

“Kolay değildir; Uğruna herşeyinizi verdiğiniz insana yabancı gibi bakmak”.
[Boris Vian]

“Giderek terbiyesizleşiyorsan; Hayatın ne mal olduğunu anlıyorsun demektir”.
[Bob Marley]

“Bir seni görsün istiyorsan gözüm, bir beni görmeli gözün”.
[Özdemir Asaf]

“Kadından meleklik bekliyorsan, ona cennetini sunacaksın”.
[Can Yücel]

“Neden yalnızlıktan şikayetçidir ki insan. Ne yani, Mutlu olması için bir sevgiliye mi muhtaçtır her zaman” ?
[Oğuz Atay]

Belki de tek hatamız; bize sadece elini uzatanlara, bizim kalbimizi uzatmamızdır”.
[M. Kenter]

“Kendinizi mutlu hissediyorsanız, Bir yerde yine bir salaklık yaptınız ve farkında degilsiniz demektir”.
[Hüzünbaz Sevişmeler/1995.]

“Dilini terbiye etmeden önce yüreğini terbiye et; Çünkü söz yürekten gelir, dilden çıkar”.
[Mevlana]

“İnsanın sevdiği birini son kez görmesinden daha kötü olan tek şey; Onu son kez gördüğünü biliyor olmasıdır”.
[P. Auster]

Keşke tanımasaydım” dediğim hiç kimse olmadı benim. “Keşke beni tanımasına izin vermeseydim” dediklerim oldu !
[Marquez]

“İnsan parasını kaybedince fakir, özgürlüğünü kaybedince esir, aşkını kaybedince şair olurmuş”.
[Özdemir Asaf]

Kim demiş ‘en büyük aşklar nefretle başlar’ diye. “Benim en büyük nefretim; bir aşkla başladı”.
[M. Mungan]

Uğruna bir şeylerden vazgeçeceğin insanı bulmak kolay; ama hiçbir şeyden vazgeçmek zorunda kalmayacağın insanı bulmak asıl olay.
[Can Yücel]

“Bir kadın, söyleyecek çok şeyi olduğu halde susuyorsa, erkek artık tüm şansını kaybetmiştir”.
[P.Neruda]

“Yalnızlığına iyi bak, sahip çık. Kaç kişinin emeği var onda kimbilir.”
[O. Atay]

“Erkekler güzel kadınları severler; ama kadınlar, sevdiği erkekleri yakışıklı bulurlar.”
[W. Godlam]

“Kırılmış bir bardaktan etrafa saçılmış cam parçasıysam,üstüme basmaya çalışanların ayaklarını kanatmak zorundayım”.
[Murathan Mungan]

“İstediğin kadar uzağa git; hep aynı gökyüzünü paylaşacağız”.
[Y. Odabaşı]

“İstediğin kadar uzağa git; hep aynı gökyüzünü paylaşacağız”.
[Y. Odabaşı]

“Eğer iki insan her konuda anlaşıyorsa; emin olabilirsiniz ki düşünen yalnızca bir tanesidir”.
[B. Johnson]

“Tamam, beni sevmesin; ama hiç kimse ona dokunmasın” .
[Can Dündar]

”Her şeyi kontrol etmeye çalışmaktan vazgeç. Bırak, ne olacaksa olsun!”
[Fight Club/1999]

“Ben ağlarken yanımda yoksan, Ben gülerken gölge yapma”.
[M. Kundera]

“Bir elde kadeh, bir elde Kuran; Bir helaldir işimiz, bir haram. Şu yarım yamalak dünyada ne tam kafiriz, ne tam müslüman”.
[Ömer Hayyam]

“Öğrendik ki, İki şey asla terketmezmiş insanı: Biri yanındaki ana, diğer kalbindeki yara” .
[A. Behramoğlu]

“Çok insan tanırım, beyni olmadığı için kafaları hiçbirşeye bozulmuyor”.
[S. Arthur]

“Aynı günde dört mevsime şahit olmak gibi bir şey bu. Önce özlüyor, sonra ağlıyor, akşamları küsüyor, geceleri çok seviyorum”.
[Özdemir Asaf]

“Neyine bağlandım ki bu kadar; Bana bakmayan gözlerine mi, yoksa benim olmayan kalbine mi” ?
[Ö. Asaf]

“İnsanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Ki, yokluğu birşey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir”.
[Dostoyevsky]

“Birini özlemenin en kötü yolu, yanyana oturduğun halde onu hiçbir zaman elde edemeyeceğini bilmendir”.
[Marquez]

“Piskopatlıkla alakası yok, Senin dalını kıranın ağacını kökünden sökeceksin”.
[Donnie Brosco/1997]

“En büyük günah, yüreğinin gerçekte hissettiğini inkar etmektir”.
[Boris Vian.]

“Birinin kalbini kırmak isteyen insan, kesinlikle vicdanını susturacak bir sebep bulur; ama sonra vicdanı onu sustutrur”.
[Bukowski]

Kαlbi kırdıktαn sonrα dilediğin özür, doyduktαn sonrα sofrαyα gelen tuz gibidir; İhtiyαç kalmaz
[P. Neruda]

“Ben insanın diğer yüzünü görünce, ilkini hatırlamam!”
[P. Auster]

“Hayat bazen insanları, birbirleri için ne kadar çok şey ifade ettiklerini anlasınlar diye ayırır”.
[Paulo Coelho]

“Birini sevmek istiyorum; hiç kimseyi sevmediğim gibi, Biri sevsin istiyorum beni, hiç sevilmediğim gibi”..
[Y.Pulat]

“Bir ilişkiyi kαdın bαşlαtır, kαdın bitirir. Amα bαşlαtαn ve bitiren αynı kαdın olmαyαbilir”.
[Marquez]

“Onlar gibi marka giyinemesem de kıyafetimin içinde adam gibi biri var”.
[Donnie Brosco/1997]

“Oysa insanlar sen istediğin kadar hayatındalar, göz yumduğun kadar dürüstler ve onları affettiğin kadar iyiler”.
[Robın Sharma]

“Unutmayın dostlarım, Daha çok seven taraf, kaybetmeye daha yakın taraf olur hep”.
[Bukowski]

“Belki de hepimiz hiç düşünmeden kαlbimizin en iyi kısmını vermişizdir. Hemde kαrşılığındα bizi düşünmesi bile zor olαnlαrα”.
[B. Marley]

“Bir kadının elinden hayallerini almak, bir kaplanın yanından yavrusunu almak kadar tehlikelidir”.
[A. Huxley]

“Vedalar acıtsa da, bazen gitmek gerekir” .
[Can Yücel]

Huzurun olmalı biraz ve seni güçlü kılacak kadar acın. Biraz garip ama; “Bazen kimseye aldanmayacak kadar taş kalpli olmalısn”.
[J. Christophe]

“Kurduğumuz tüm hayallere rağmen, değişmeyen dünyanın şerefine ..”
[Ulysses'in Bakışı/1995]

“En çok da kendimden özür dilerim. Çünkü bana çok yanlış yaptım”.
[C. Yılmaz]

“Başkalarının senin hakkında ne düşündükleri konusunda endişe duyduğun sürece, onlar senin sahibindir.”
[Walsch.]

“Bir insana sırrınızı verdiğinizde, özgürlüğünüzü de verirsiniz”.
[Elif Şafak]

Hayatta en büyük zevk başkasının “yapamazsın” dediğini yapmaktır.
[W. Bagehot]

“Nasıl bittiyse bundan öncekiler, bu da biter.. Bite bite sonunda bende biterim.. Olur biter”.
[Aziz Nesin]

Bazen insan ‘gitme’ diyebilecek kadar güçlü olmalı. “Çünkü hiç kimse, kaybettiklerini unutabilcek kadar güçlü değil”.
[V. Hugo]

“Hayata karşı ilk küskünlüğümüz; Yanımızda sandığımız kişileri, karşımızda görmemizle başlar”.
[Çehov]

“İyi olduğun için herkesin sana adil davranmasını beklemek, vejetaryan olduğun için boğanın saldırmayacağını düşünmeye benzer”.
[Dennis Wholey]

“Eğer bir kadın yürekten ağlıyorsa, ağlatan onun kalbine ulaşmış demektir”.
[P. Auster]

“Birinin kalbini kırmadan önce iki kere düşünün dostlarım, hele ki o kişi sıradan biri olmamışsa hayatınızda”.
[Bukowski]

”Karanlıktaysan, gölgen bile seni yalnız bırakır.”
[Schindler's List/ 1993]

“Bütün kadınlar melektir aslında. Sadece kanatları kırıldığında süpürgelerine binerler. Hepsi bu”..
[P. Coelho]

“Bir kadının terbiyesi, birisiyle tartıştığı zaman belli olur”.
[Gorki]

“Bazen ilk görüşte bilirsin, o insan senin kaderindir. Bazen bir ömür ararsın, bulunmaz..”
[Aşk tesadüfleri sever]

“İçiniz kor gibi yanarken susmak, acıların en beteridir”..
[G. Lorca]

”Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet yada başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın.”
[Scarface/ Yaralı yüz - 1983]

“Eğer git diyebilecek kadar güçlüysen, hoşçakal deyip susmasını da bileceksin” !
[Can Yücel]

“Uyku probleminiz varsa bir sevgili bulun, o sizi ayakta uyutsun”.
[Marquez]

“Çok çalıştım, gitmeye de kalmaya da. İkisi de aynı acı, ikiside rezil. Daha öncede gitmiştim; ama böyle kalarak değil”.
[Can Yücel]

“Çektiğin acı kadar olgunlaşırsın diyorlar. Olgunlaşa olgunlaşa çürüdük ! bilmiyorlar”.
[J. Christophe]

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, “Kime iyilik ettiysen ondan koru kendini”.
[M. Akif Ersoy]

“Unutma, sır gibi seversen eğer muradın gerçekleşir. Çünkü tohum toprağa gizlenirse yeşerir.”
[Mevlana]

Biz başka severdik.. O sebepten “başka” sevemedik.
[N. Hikmet]

“Sana birkez ihanet edeni affedersen seni yine kullanır; Çünkü ihanet bir ruh hali değil, karekterin dökülüş biçimidir”.
[P. Auster]

Kimine göre pişmanlık, kimine göre yanlışlık.. “Sen ne dersen de, dünya öyle bir yer ki; her güzelliğin sonu sadece yalnızık”.
[Can Yücel]

“Tıpkı sevilmeyen bir öğretmen gibiydi kalbim.. Parmak kaldıranlara inat, hep dersten anlamayanları seçti”.
[Sunay Akın]

“Ne zaman bu sehirden kaçıp gitme isteği gelse, bir köşeye oturup geçmesini bekliyorum. Gidersem dönmem çünkü biliyorum”.
[C. Süreya]

“Yanımdayken bile sana doyamazken, nasıl anlatılır ki sensizlik” ?
[Sunay Akın]

“Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz”.
[Balzac]

“Bize iki yuvarlak organ verildi; biri oturmak diğeri düşünmek için. Başarınız, hangisini daha fazla kullanacağınıza bağlıdır”.
[Ann Landers]

“Seni gönülden seven insan için iyi gün kötü gün yoktur.. Ne zaman yanında olması gerekiyorsa o zaman yanında olur”.
[C.Süreya]

“Büyük adam olmaya lüzum yok, sadece adam ol yeter”.
[A. Capus]
Yemek koyulurk
en, “bu kadar yeter” dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye ‘anne’ denir. Ve o herşeye değerdir.
[O. Atay/ Hoşçakal]

“Beni mahveden şey; Bana yalan söylemiş olman değil, Sana birdaha inanmayacak olmam. ”
[V. Hugo]

“İnsanın unutamadığı; aklına geldiğinde canını acıtandır.”
[Bukowski]

“Birinin gerçek yüzünü görmek istiyorsan, Kendisine hiçbir iyiliği dokunmayan birisine nasıl davrandığına bak”..
[P. Coelho]

Her seferinde canını acıtsa bile, Hiç kimse ’o’ olamuyorsa, Ve canının yanacağını bildiğin halde yine de seviyorsan, aşk bu işte
[Can Dündar]

“Ne yaparsan yap, nasıl yaşarsan yaşa; ama gülebilmek için birini ağlatma ve çıkarların için hiçkimseyi satma”.
[Balzac]

“Ne yani, Papatyada bir yaprak daha olsaydı beni sevecek miydin” ?
[Sunay Akın]

Çoğu şeyi kazanırken bazı şeyleri kaybedeceksin. Hayatta öyle seçimler yapmalısın ki; kazandığın şeyler, kaybettiklerine değsin.
[Seneca]

“Gidenin ardından nokta koyun ki; gelecek olanın ismi büyük harfle başlasın”.
[J. Christophe]

“Ah benim sevdasında bencil, yüreğinde sağlam sevdiğim. Aklıma gelişini seveyim. Ne güzel de darma duman ediyorsun beni”.
[Nazım Hikmet]

“Artık gelecek planlarımı hayattan gizli yapıyorum. Sanki hayat, işini gücünü bırakıp planlarımı bozmak için herşeyi yapıyor”.
[O. Atay]

“Yanında seni ısıtacak biri varsa, üşümek gerçekten güzeldir”.
[Can Dündar]

“Yanına kadar koştuktan sonra, bir adım daha atamayacaksan eğer; oraya kadar sakın koşma. Sana değil, bekleyene yazık olur”.
[Özdemir Asaf]

“İyi bir kadınla iyi bir erkek birlikte değildir. Çünkü kadınlar, kötü erkeklere aşık olup iyi erkeklerle dertleşir”.
[V. Hugo]

“Sevgili, arayıp da bulduğun birisi değil. Hiç aklında yokken aşık olduğun kişidir”.
[Can Yücel]

“Küçükken anneme mezarlıktan korkuyorum dediğimde ‘ölüden değil, diriden kork’ demişti. Zaman gösterdi ki; annem yine haklıydı”.
[C. Süreya]

“Uzaklık deyip de dert ettiğin nedir ki, Biz yaradanı da görmeden sevmedik mi” ?
[Mevlana]
Boş boş seviyorum demekle olmaz; Göstereceksin sevdiğini, hissettireceksin.. yapamıyor musun ! O zaman yoldan çekileceksin.
[Can Yücel]

Gözlerini kaçırarak “seni hiç sevmiyorum” demekle gözlerinin içine bakarak “seni çok seviyorum” demek aynı şeylerdir.
[Aragon]

“Ne tuhaf.. İçimi acıtan da sendin, acımı dindirecek olanda” .
[K. Tazeoğlu]

Seni seviyorum”dan daha özel bir cümle de var: Sana güveniyorum. Çünkü herkes herkesi sevebiliyor; ama herkese güvenmiyor..
[C. Süreya]

Sevmek; güzel birinde aşkı aramak değil. O kişide, bilmediğin bir zamanın beklenmedik bir anında, ‘kendini bulmaktır’.
[Dostoyevsky]

“Acı çekmemiş bir ruh, mutluluktan ne anlar”.
[G. Sand]

“Bir kadın, sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense, onu can çekişirken görmeyi tercih eder.”
[Balzac]

“İnsanın en çok tutamadığı sözler, kendine verdiği sözler olur hep”.
[Bukowski]

İnsan inandığı şeyler uğruna muhteşem hatalar yapabilir, diyorlar. Sanki inanmaktan daha muhteşem bir hata yapılabilirmiş gibi.
[Sunay Akın]
“Aslında düşünmeye bile gerek yok. Ben kendimi biliyorsam, kendini bilmezlerin hakkımda söylediklerinin ne önemi olabilir ki” ?
[Dylan]
“Kanayan yaralarına, kan dursun diye başka bedenler basarsan, sadece mikrop kaparsın”.
[M. Mungan]

“Tek noktaları sevmedim hiç. Benim için sadece üç nokta vardır. Çünkü tek nokta son’u, Üç nokta sonusuzluğu anlatır” …
[N. Parra]

Hiç kimsenin iyi gelmediği yerden sarıyorsun yaralarımı, “Hiç kimsenin dokunamadığı yerden kanatıyorsun sonra”..
[K. Tazeoğlu]

“Bazı alimlerin Allah’ı ispat etmeye çalışmalarına şaşıyorum. Allah”ın varlığı sabittir, sen kulluğunu ispat etmeye çalış”.
[Mevlana]

“Susmak kabullenmek değil, cevaptır. Eğer insan kısa cümleler kuruyorsa, uzun yorgunlukları vardır”.
[Dylan]

Kabul ediyorum ! En büyük hatam, yüzüme gülen herkesi, kendim gibi sanmamdı..
[P. Coelho]

“Bir güzellik yap kendine. Sadece sahip olduklarını düşün, mutlu ol onlarla. Sahip olmadıkların üzülsün seninle olamadıklarına”.
[P. Auster]

“Sahi nedir gençlerdeki bu lens merağı. Gözler de sahte olduktan sonra, insan neye bakıp inanmalı”..
[M. Kenter]

“Vasiyetimdir; herşeyimi zamana bırakıyorum”.
[E. Ayhan]

“Sen bildiğim gbi kalmadın ama, ben unuttuğun gibiyim hala”.
[M. Mungan]

“Aslında iyi insan ya da kötü insan yok. Bi insan var, Bir de insan olmayan”..
[A. Fawer]

Bu ülkede gazetelerin 2. sayfasında ünlülerin nasıl yaşadıkları, 3. sayfasında ünsüzlerin nasıl öldükleri yer alır..
[Can Dündar]

“Ölmek için doğmuştur ya insan; O yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever”.
[L.N Tolstoy]

“Eğer bir insanı gerçekten unutmak istiyorsan onunla yaşadıklarını değil, onun sana yaşattıklarını hatırla”.
[Çehov]

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos