Neler yeni

Çocuğunuzun Öğretmeni Olmak

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Çocuğunuzun Öğretmeni misiniz?

Bazen zorunluluktan çocuğunuzu okutmak zorunda kalabilirsiniz. Ben çocuğuma adil davranamadım. Sınıfta ezilen hep o oldu. Söz hakkı onun olduğu halde diğer çocuklara daha fazla söz hakkı verdim. Neyse ki bu davranışımı çabuk fark edip hemen çocuğumu başka bir okuldaki ana sınıfına gönderdim. Çünkü çalıştığım okulda bir başka şube yoktu.

Siz çocuğunuzun öğretmeniyseniz ona adil davranabiliyor musunuz?

aymet

Yeni Üye
ben 3 yıldır (şartlarım buna zorladığı için) çocuğumun öğretmeniyim.Kendi çocuğuma ceza verip kızdığım çok olmuştur.Yeri geldi diğerlerini ödüllendirdim,oğlum haketmediği için ödüllendirmedim.Ağlayıp sınıfı terkettiği olmuştur.Bu senede (yine şartlar bunu gerektirdiği için) 2 yaşındaki oğlumu da bir saatliğine sınıfıma alıyorum.Zor oluyor.Ama yapabileceğim hiçbir şey yok.Onlar adına da üzülüyorum.Üzerlerine çok gittiğimi düşünüyorum.Büyük oğlum 2.5 yaşında başladı eğitim maratonuna.Köy okulunda da şartlar yetersiz.Bende isterdim iyi şartlarda okumasını.Çünkü parlak zekalı bir çocuk.Hayat işte.Ne yapabilirsin?

Z.Zerrin Çiftçi

Kayıtlı Üye
Hayır emel öğretmenim nerede adil davranamadım olmuyor yaptığım hataların farkındayım ama ..... önce oğlum şimdide kızım gerçekten çok zor:( :( :(

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
ben 3 yıldır (şartlarım buna zorladığı için) çocuğumun öğretmeniyim.Kendi çocuğuma ceza verip kızdığım çok olmuştur.Yeri geldi diğerlerini ödüllendirdim,oğlum haketmediği için ödüllendirmedim.Ağlayıp sınıfı terkettiği olmuştur.Bu senede (yine şartlar bunu gerektirdiği için) 2 yaşındaki oğlumu da bir saatliğine sınıfıma alıyorum.Zor oluyor.Ama yapabileceğim hiçbir şey yok.Onlar adına da üzülüyorum.Üzerlerine çok gittiğimi düşünüyorum.Büyük oğlum 2.5 yaşında başladı eğitim maratonuna.Köy okulunda da şartlar yetersiz.Bende isterdim iyi şartlarda okumasını.Çünkü parlak zekalı bir çocuk.Hayat işte.Ne yapabilirsin?
Allah yardımcınız olsun öğretmenim.

nisan1156

Yeni Üye
Bende o magdur olan çocuklardan biriyim, babamın sınıfında beş yıl okududuğum için bir türlü girişken biri olamadım, bildiğimide söyleyemiyordum, artık otuzbir yaşındayım öğretmenlikle beraber iyice açıldım, bu durumu kimseye tavsiye etmiyorum.

Benimde yaptığım hatalardan biriydi kızımın öğretmeni olmak. Kızımın şu andaki başarısızlıklarının sorumlusu hissediyorum kendimi. İnsan kendi çocuğuna öğretmenlik yapamıyor maalesef.

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Evet, öğretmenlerim. :) Atalarımız ''Terzi, söküğünü dikemez'', diye ne güzel söylemişler.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos