Neler yeni

Davetiye Seçimi Yaparken

Ayşe86

Kayıtlı Üye
Katılım
6 Eki 2011
Mesajlar
3,577
Beğeniler
4
#1
Davetiye seçimi yaparken

Davetiye seçimi, tamamen çiftlerin ve ailelerin zevklerine ve bütçelerine bağlı olarak yapılan bir tercih gibi görünse de, tasarlanan düğünün konsepti de seçimde çok önemli. Hedeflenen büyük bir organizasyon ise daha görkemli, zengin malzemelerle oluşturulmuş bir model tercih edilebilecekken, bir açık hava, havuz başı yada kır düğününde, çiçeklerle, pastel tonlarla hazırlanmış, uçuş uçuş modeller öne çıkacaktır. Bir nikah veya küçük bir kokteyl daha az gösterişli, zarif bir davetiye ile duyurulabilir. Protokol ağırlık, geleneksel bir düğünde ise, bu kez, farklı ve büyük ebatlar, kutulu davetiyeler, sade ancak ağır tasarımlar, belki koyu renkler (bordo, lacivert gibi), varaklar yeğlenmelidir.
Davetiyelerin dağıtım şekli de seçimde dikkate alınacak bir diğer unsurdur. Elden yapılcak bir dağıtımda kutu içerisinde, boyutlu davetiyeler seçilebilcekken, posta için zarfla gönderilebilecek modeller tercih nedeni olacaktır.
Bunların yanı sıra, dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, evlenecek çiftlerin, davetiye seçimlerin en az 1 ay öncesinden yapıp, metinlerini belirleyerek, göndermeye hazır hale getirilmelidir. Düğün tarihinden 2-3 hafta öncesinden ise davetiyelerin dağıtımının yapılması doğru olacaktır.


.Alıntıdır.
 

Forum istatistikleri

Konular
18,896
Mesajlar
30,372
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos
×