Neler yeni

Makarna Hangi Boyayla Boyanmalı?

arkadaslar kolye ıcın kucuk boru makarnalardan aldım. sızce makarnayı boyamak ıcın en uygun sey nedır? suluboya bıraz fazla ıslak olursa makarna hafıf hamurlasabılır dıye dusunuyorum. fırca ıle parmak boya daha parlak olur dıye dusunuyorum ama daha once yapan varsa ve fıkır verırse sevınırım.

Guaj boyayı buzluk poşetinin içine az su ile koy,içinede makarnaları at,hepsini çalkala,hem pratik oluyor hemde renkler parlak oluyor,kuruduktan sonra kullanabilirsin :)

Öğrencilerimin sulu boya ile yaptıkları kolyeler. Az su, daha fazla boya almaları gerekiyor. Hamurlaşma olmuyor, çabuk kuruyor.
//www.onceokuloncesi.com/delikli-makarnadan-kolyelerimiz-t35688.html?p=251887#post251887

Parmak boyası ile de olabilir. Sulu boyaya göre daha yoğun boya sürüldüğü için kuruması uzun sürüyor, ama daha renkli canlı oluyor.

Pastel boyayla da oluyor, fakat çocuk makarnayı tutarken, boyamaya çalışırken zorlanıyor hem de makarna kırılabiliyor.

Fırça ile parmak boyası iyi fikir bence. İyi uygulamalar.:)

Hacer Hoca

Kayıtlı Üye
öğretmenim geçen yıl biz sprey boya ile yapmıştık o çalışmayı
4 ayrı renk seçtik her renk için bir yoğurt kasesi makarnaları paylaştırdık
kaseyi sürekli sallayarak makarnaları döndürdük bazı alanlar tam boyanmadı alacalı bir görüntü elde etmeye çalıştık güzel olmuştu
yanlız sağlık açısından bu boyama işini biz yaptık çocuklar değil sizin için bir alternatif te bu olabilir şimdiden kolay gelsin :)

fikirlerinize bayıldım:)) cok cok tesekkur ederııım;) en kısa surede fıkırlerden bırını uygulayıp fotografları burdan paylaşacagım.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos