Neler yeni

Neden Buraya Kar Yağmıyor Öğretmenim...

soğuğu ve ayazı içinde bir manzara, yaparken üşüdük ve Aydına kar yağmasını diledik öğrencilerimle...Ben biliyorum kışın çetin ayazını ve kızakla kaymanın zevkini ve kara yatıp boyumuzu ölçmeyi ama öğrencilerim hayatlarında hiç karla tanışmamışlar.. faaliyet yaparken mutlu oldular, kar draması yaparak bir nebze de olsa hayallerini gerçekleştirdik...

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Öğretmenim; eminim siz bu yapılandırılmış resmi uygulatırken sadece kar tanelerini yapıştırtmamış, '' kaç tane kar tanesi yapştırdınız?'', diye onlara saydırarak matematik çalışması da yapmışsınızdır.:)

Öğretmenim; eminim siz bu yapılandırılmış resmi uygulatırken sadece kar tanelerini yapıştırtmamış, '' kaç tane kar tanesi yapştırdınız?'', diye onlara saydırarak matematik çalışması da yapmışsınızdır.:)
Kar tanelerini şekilli delgeçle kesip verirken avcuçlarını açıp 10 tane kar tanesini sayarak almalarını söyleyerek bu çalışmayı yaptık. Hatta "öğretmenim bana 9 tane verdiniz ya da bana 12 tane kar tanesi geldi" diyenler ve " ben 4 tane daha alabilir miyim" diye soran öğrencilerim oldu. Hayatımız matematik.... Emel Öğretmenim,Teşekkürler önerileriniz için

Emel Hoca

Kayıtlı Üye
Kar tanelerini şekilli delgeçle kesip verirken avcuçlarını açıp 10 tane kar tanesini sayarak almalarını söyleyerek bu çalışmayı yaptık. Hatta "öğretmenim bana 9 tane verdiniz ya da bana 12 tane kar tanesi geldi" diyenler ve " ben 4 tane daha alabilir miyim" diye soran öğrencilerim oldu. Hayatımız matematik.... Emel Öğretmenim,Teşekkürler önerileriniz için
Kutlarım öğretmenim, harikasınız.

Forum istatistikleri

Konular
18,892
Kullanıcılar
27,851
Son üye
Mfbos